haber oku

NAZİLLİDE GAZİLER İÇİN MEVLİD

admin ~ 20 Eylül 2012 ~ Genel, Manşetler

mevlid (3)mevlid (9)

Gaziler Haftası nedeniyle mevlid okutuldu
 
Nazilli ilçe Müftülüğü bünyesinde görevli 6 hafız tarafından okunan Mevlid-i Şerif’in ardından İlçe Müftüsü Hasan Hüsnü Sula dua etti. 

Nazilli’de 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında Nazilli Kaymakamlığı tarafından gazi ve şehit ailelerine mevlitli yemek verildi. Ahmet Şensan Kültür Merkezi’nde okutulan mevlid etkinliğine Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur, Belediye Başkanı Haluk Alıcık, İlçe Müftüsü H.Hüsnü Sula Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi Hakan Dereci, Nazilli Muharip Gaziler Derneği Başkanı Hasan Karakaş ve yönetim kurulu üyeleri  Şehit Aileleri Derneği Başkanı Jale Keskin ile şehit aileleri, gaziler ve yakınları katıldı.

Nazilli Mimar Ahmet Şensan Kültür Merkezinde okutulan mevlit öncesinde Kore Hükümetince gönderilen 7 gaziye madalya ve beratları teslim edildi. Kaymakam Mehmet Okur ve Belediye Başkanı Haluk Alıcık, gazi ve eşlerine madalya ve beratlarını tek tek teslim etti. Törende madalyaları teslim edilen Kore gazileri ve ölen Kore Gazilerinin aileleri duygulu anlar yaşarken, yemeğe Şehit Aileleri de katılarak Kore gazilerine destek verdi.

200’den fazla katılımın olduğu törende kalbi Vatan sevgisiyle dolu Kahramanlarımız sayesinde Şanlı Bayrağımızın Kutsal Vatan semalarında her an ihtişamla dalgalanacağını ifade eden Kaymakam Mehmet Okur; “Vatanseverlikleri ile her biri ayrı kahramanlık timsali olan, gazilerimize layık oldukları saygıyı göstermek, onurlu ve vakur bir şekilde yaşamlarını sürdürmelerini sağlamak, hepimizin toplumsal ve insani görevidir. Zira, hayatlarının baharında, bir çok şeyden vazgeçerek, kendilerini vatanına ve milletine adayan bu cesur insanlarımız,  her türlü değeri fazlasıyla hak etmektedir. Vatanını ve insanlık onurunu canından aziz bilerek şehitlik ve gazilik mertebelerine yükselmiş, bu uğurda canını ortaya koymuş insanlarımız, her zaman milletimizin haklı gurur kaynağı olmuştur. Kalbi Vatan sevgisiyle dolu Kahramanlarımız sayesinde Şanlı Bayrağımız Kutsal Vatan semalarında her an ihtişamla dalgalanacak, bağımsızlığımızın sembolü İstiklal Marşımız yurdumuzun dört bir köşesinde sonsuza dek gururla söylenecektir” dedi.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: