haber oku

NAZİLLİ’DE HAKEMLİK SEMİNERİ!

admin ~ 01 Ekim 2012 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

oyun 1

Haluk Başkanım, pabucu yarım, çık dışarıya oynayalım!

Nazilli Belediyesi’nin katkılarıyla Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından Mendil kapmaca oyun Liderliği ve hakemlik semineri düzenlendi.

Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri konfederasyonunca geleneksel çocuk oyunlarının geliştirilmesi yaygınlaştırılması, gelecek nesillere aktarılması ve ulusal birlikteliğin sağlanması hedeflenerek ÇOSKK Başkanlığı tarafından Türkiye Genelindeki okullarda çocuk oyunları düzenlendi.

Nazilli Belediyesi’nin katkılarıyla Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından Mendil kapmaca oyun Liderliği ve hakemlik semineri düzenlendi. Seminer  13-14 Ekim 2012 tarihlerinde Nazilli Belediyesi Konferans Salonunda yapılacak.

Nazilli’de ve çevre ilçelerde çalışan tüm öğretmenlere yönelik seminerde geleneksel çocuk oyunları tanıtılacak. Katılımcılara spor branşı haline getirilmiş ve patenti alınmış oyunlardan Mendil Kapmaca Hakemlik ve Oyun Liderliği Sertifikası verilecek.

Nazilli Belediye Başkanı Haluk ALICIK Çocuklarımıza yönelik her türlü faaliyetin yanında olduklarını ve kültürümüzün yaşatılmasına yönelik böyle güzel etkinlikleri destekleyeceklerini belirtti.  Bu organizasyon için konfederasyona Spor Salonu ve Konferans Salonunu tahsis ederek destek verdiklerini belirten Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, “Öğretmenlerimizi Nazilli Belediyesi olarak böyle bir etkinlik için misafir edeceğimizden dolayı ziyadesi ile mutluyum” dedi.

ÇOSKK Konfederasyonun Seminer Programı:

Cumartesi:
10.00 -11.00    : ÇOSKK Konfederasyonun Çalışmaları
11.00-11.30    : Çelikçomak Oyun Kuralları
11.45-12.30    : Mendilkapmaca Oyun Kuralları
13.30-14.30    : Mendilkapmaca Oyun Kuralları
14.45-16.00    : Seksek Oyun Kuralları

Pazar:
10.00-12.30    : Mendil Kapmaca Uygulaması:
13.30-15.00    : Çelikçomak ve Seksek Uygulaması
15-00          : Sınav

Mendilkapmaca Yardımcı Oyun Liderlik Ve Aday Hakemlik Seminerine Katılacaklarda Aranılacak Şartlar Aşağıdaki sıraya göre belirlenmiştir.

1.En az 4 yıllık lisans mezunu ve Formasyon eğitimini almış olmak, (bütün kademeler için geçerlidir. Milli Oyuncu ve Sporcularda tahsil şartı en az lisedir. Helen görev yapmakta olan iki ya da üç yıllık yüksekokul mezunu öğretmenler müracaatta bulunabilirler.

2.Taksirli suçlar hariç olmak üzere ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla; zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırmak, devlet sırlarını açığa vurmak suçlarından dolayı tecil edilmiş olsa dahi ceza almamış olmak, Çocuklara yönelik suç işlememiş olmak.

3.En az 22 yaşından gün almak,

4.ÇOSKK ya Bağlı Federasyonların faaliyetlerinde oyun dalları ceza yönetmeliğine göre son üç yıl içinde bir defada 6 aydan fazla ve/veya toplam 1 yıldan fazla ceza almamış olmak

5.Bu seminerde il/ilçe kontenjanı 100 kişi ile sınırlandırılmıştır.

6.Seminer gününe kadar katılım talebi olması halinde, il/ilçe kontenjanının durumuna bakılarak gelen talepler Federasyon tarafından değerlendirilir.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: