haber oku

Nazilli’de Kurban Kesim Yerleri Belirlendi

admin ~ 07 Eylül 2016 ~ Genel, Manşetler

Nazilli Belediyesi

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Kurban Bayramı’nda halkın kurbanlarını tespit edilen 6 ayrı yerde kesebileceği belirtti.

Kurban Bayramı boyunca kurbanlıklarını Nazilli Belediyesi mezbaha tesislerinde kestirmek isteyen vatandaşların komisyonun belirlediği ücret karşılığında kesim yaptırabilecekleri söyleyen Alıcık, halkın huzurlu bir bayram geçirmesi için bayram süresince belediye hizmetlerinin aksamadan devam edeceğini söyledi.

Halkın ve esnafların kolaylıkla alış verişlerini yapabilecekleri canlı hayvan pazarını ekiplerin sürekli denetim altında tuttuğunu belirten Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık; “Açık alanlarda halkımızın et kesimi yapmamalarını ve kötü görüntü sergilememelerini rica ediyoruz. Halkımızın dini vecibelerini yerine getirirken çevreye karşı daha duyarlı davranacaklarına inanıyorum. Kurban kesimi nedeniyle ilçede oluşabilecek kötü görüntülerden korunmak için ekiplerimiz saat başı görev başında olacaktır. Kesim yerleri dışında, çarşı içinde veya mahalle aralarında kesim yapılmamasını tüm Nazilli halkında rica ediyoruz. Kurbanların dini vecibelere uygun, sağlık ve çevre şartlarını taşıyan yerlerde kesilmesi gerekmektedir. Kesim sonunda da temizliğe azami ölçüde dikkat edilmesi gerekmektedir” dedi.

Nazilli Belediyesi tarafından belirlenen Kurban Kesim Yerleri ise şöyle:

*Yeni Mahalle Kapalı Semt Pazarı – Yeni Mahalle

*Yeni Mahalle Köy Minibüs Garajı – Yeni Mahalle

*Sümer Kapalı Semt Pazarı – Sümer Mahallesi

*Balık Pazarı Girişi – Katlı Otopark

*Karaçay Mahallesi Kargocular Sokağı – Karaçay Mahallesi

* Şirinevler Kapalı Semt Pazarı – Şirinevler Mahallesi.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.