haber oku

NAZİLLİ’DE MUHTEŞEM KUTLAMA!

admin ~ 19 Mart 2013 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

DSCF0165

Çanakkale Zaferinin 98.yılı kutlamaları Nazilli’de muhteşem bir organizasyonla gerçekleştirildi. Nazilli Tiyatro Salonunda gerçekleştirilen organizasyonda Nazilli hazır bulundu.

Salonun dar geldiği, sıcacık duygularla vatan ve millet sevgisinin zirve yaptığı gecede Nazilli protokolün eksiksiz  bulunması takdir topladı.Nazilli Tiyatro grubu kurucusu ve çalıştırıcısı Mukaddes YÜKSEL “ÇANAKKALE’DEN ESİNTİLER” adlı dramatize gösterisini sundu.Mehter takımının marşlarıyla ve okunan şiirlerle kahramanlık duygularının kabarmasının yanında yapılan dramatize ile duygusal anlar yaşandı.Özellikle Nazilli Ülkü Ocaklarının kalabalık bir şekilde katılıp marşlarda ve şiirlerde eşlik etmeleri atmosferi dahada zenginleştirdi.Oyun sonunda görüşlerini başvurduğumuz Nazilli Tiyatro Grubu Kurucusu ve yönetmeni Mukaddes YÜKSEL:

-Bugün , ulusal savaş tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünü kutlamanın ve vatanımız için canlarını seve seve feda eden şehitlerimizin Şehitler Günü’nü idrak etmenin onurunu ve gururunu yaşamaktayız dedi.

Nazilli Belediyesi tiyatro topluluğunun “ÇANAKKALEDEN ESİNTİLER” adlı dramatize ettiği 18 Mart Çanakkale şehitlerini anma programında  görev alan dramatize ekibi başarılı bir gösteri serg ilemiştir. Nazilli halkından da büyük beğeni alan gösteri  grubumuz:

Kübra KÖNER ,Gülşen KIZILAĞIL ,Nurten ŞENŞAR, Sedef DEMİR ,Ayşe AKBAY ,Elmas TURAN ,Şengül DURMAZ, Deniz ÇİFTÇİ ,Hatice ÇİFTÇİ ,Melih ÖZDEN, Ali YAVUZ ,Ömer ÖZOCAK, Ozan ÇİFTÇİ ,Utku Can İLHAN ,Berke Can TEPE ,Ahmet ÖZER ,Ekrem ÇIBIKÇI, Abdullah BALDIR  ve Süleyman GÖNÜL’den oluşmaktadır.

Ayrıca okuduğu şiir ile programımıza katkı vererek bizi onurlandıran Sayın Cumhuriyet Başsavcımız Doğan KAYA ‘ya  teşekkür ederiz.

Nazilli  Garnizon Komutanı Yarbay Ekrem Turan veNazilli Belediye Başkanımız Haluk ALICIK’a   teşekkür ederiz.

Programımıza verdiği büyük destekten  dolayı her zaman yanımızda  bulunan Nazilli Gazeteciler  Cemiyeti  Başkanı  Sayın Metin ÖZDEN’e ve Nazilli Fen Lisesi Edebiyat öğretmeni  Sayın Ayhan GÜL’ e ,Tiyatro ekibi çalışmalarında emeği geçen Hatice ÇİFTÇİ’ye,  Ayten Uğursal’a  ve fon müziklerinde yardımlarını esirgemeyen Mithat İDİKUT ‘a   teşekkürü bir  borç biliriz.

Tiyatro ekibimiz  olarak bizlere bu büyük zaferin gururunu armağan eden, başta Ebedi Başkomutan Mustafa Kemal ATATÜRK ve onun silah arkadaşları olmak üzere; bu mücadeleye iştirak eden büyük Türk ordusunun kahraman mensuplarını, onu her şeyiyle destekleyen aziz Türk Milletini ve vatanları uğruna hayatlarını feda eden bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla anıyor, ruhlarınız şad olsun diyoruz.

Bizde osmanlıhaber.com ailesi olarak Çanakkale Zaferini dost düşman kimsenin unutmaması ve Türk Milleti’nin sabrını deneme

melerini öneriyoruz.

osmanlıhaber.com.

 

 

 

 

 

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: