haber oku

NAZİLLİ’DE SELAHADDİN PINAR KONSERİ!

admin ~ 24 Aralık 2012 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

tsmkonseri (14)

Selahaddin Pınar’dan Nağmeler Konseri Yapıldı

Nazilli Belediyesi Türk Sanat Müziği Korusu Selahaddin Pınar’dan Nağmeler Konseri Mehmet Yüzügüler Kültür Merkezi Tiyatro Salonu’nda yapıldı.

Nazilli Belediyesi Mehmet Yüzügüler Kültür Merkezi Tiyatro Salonu’nda, Şef Lütfi Selek yönetiminde sahne alan Nazilli Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, iki bölüm halinde verdikleri  konserde, 27 eser seslendirdi.

Sunuculuğunu Yücel Bildiren’in yaptığı Konserin ilk bölümünde Alper Balcı, Ali İhsan Erdem, Burçin Gürol, Gülten Aslan, Nevriye Uşar, Nurten Yıldırım, Nadide Dalgıntekin, Ahmet Akçit, İkinci Bölümde ise Sedat Kozakçı, Songül Barıt, Sadık İnalöz, Funda Baklacı, Hale Bildiren, Muzaffer Sözer, Duygu Sözer ve Ahmet Çakırlı solo olarak Selahaddin  Pınar’ın  eserlerini  seslendirdiler.

Nazilli Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosunun Konserinde Konser Programının Birinci Bölümünde Selahaddin Pınar’ın hayatını yansıtan Kürdülihicazkar Peşrevi, Yalancıdır Hep Aynalar, Sorma Bana Nafile Neler Düşündüğümü, Ne Gelen var Ne Haber, Ne Demiştim Niçin Caydın Sözünden, Nereden Sevdim O zalim Kadını, Dile Düştüm Senin Yüzünden, Geçti Ömrüm Yine Hala Ben, Bakışı Çağırır Beni Uzaktan, Hayal Deryası, Kabim Yine Üzgün Seni Andım da Derinden, Hatıralar, Ben Yürürüm Yane Yane  eserleri seslendirildi.

Konser Programının İkinci Bölümünde Selahaddin Pınar’ın Sanat anlayışını yansıtan Hicaz Peşrevi, Kalmadı Bende Ne Arzu Ne Gönül, Gönül Yarasından Acı Duyanlar, Anladım Sevmeyeceksin Beni Sen, Bir Bahar Akşamı Rastladım Size, yüzüm gülsede kızlar, Söylemek İstesem Gönüldekini, Aylar Geçiyor, Yalnız Benim Ol El Yüzüne Bakma Sakın, Ayrılık Yarı Ölmekmiş, Gecenin Matemi, Ümidini Kirpiklerine Bağladı Gönül, Aşkınla Sürünsem ve Yüce Dağdan Esen Rüzgar eserleri sunuldu.

Konseri Nazilli Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Akkaya, Belediye Meclis Üyeleri  Daire Müdürleri  ve davetliler izledi. Konser sonunda Nazilli Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu’nun her bireyine teşekkür belgesi ve çiçek takdim edildi. Teşekkür belgesi ve çiçekleri Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık adına Başkan Yardımcısı Mustafa Akkaya ve Meclis Üyesi Erkin Özbek verdi.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: