NAZİLLİ'DE TAEKWONDO TURNUVASI | osmanlıhaber.com
haber oku

NAZİLLİ’DE TAEKWONDO TURNUVASI

admin ~ 26 Haziran 2012 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi, Spor

 

turnuva (1)turnuva (14)

Taekwondo Turnuvası Yapıldı

Nazilli Kaymakamlık Kupası, İller Arası Taekwondo Turnuvası Nazilli Belediyesi ve Nazilli Gençlik Spor ilçe Müdürlüğü’nün katkılarıyla yapıldı.

23-24 Haziran 2012 tarihlerinde; Aydın, Nazilli’de Aydın TTF Taekwondo İl Temsilciliği yıllık faaliyet programında yer alan, Nazilli Kaymakamlık Kupası, İller Arası Taekwondo Turnuvası Muhteşem bir katılımla sona erdi. Müsabakalara toplam 18 kulüpten Bay-bayan toplam 238 sporcu katıldı.

Açılış seramonisine, Nazilli Kaymakamı, MEHMET OKUR, Türkiye Taekwondo Federasyonu Genel Koordinatörü Ramazan ELÇİN,  Nazilli Belediye Başkanı Haluk ALICIK ve Nazilli Emniyet Müdür Atıf ŞAHİN katıldılar.

Seramoni programı Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından Açılış konuşmalarıyla devam etti. Açılış konuşmasını TTF Genel Koordinatörü Ramazan ELÇİN  yaptı.  ELÇİN, Konuşmasında “Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Dr. Metin ŞAHİN’in mesajını iletti. T.T.F. olarak bu turnuva için tüm imkanlarını seferber ettiklerini dile getirerek, Nazillide olmaktan ve bu turnuvada bulunmaktan gurur ve mutluluk duyduklarını dile getirdi”.

Nazilli Kaymakamı Mehmet OKUR  böyle başarılı bir turnuvanın Nazilli’de yapılmasının kendisini çok mutlu ettiğini, bu turnuvanın gerçekleşmesinde büyük emeği geçen, Milli antrenör, Uluslararası Hakem Taekwondo Aydın İl Temsilcisi Güler GENÇTÜRKOĞLU’na teşekkür etti. Kaymakam Mehmet OKUR , müsabakaların en güzel şekilde yapılması için  hiçbir desteğini esirgemeyeceğini belirterek,  misafir olarak gelen il temsilcilerine, kulüp idarecileri ve antrenörlerine, görevlerini en iyi şekilde yapmaya çalışan hakemlere, etkinlikte görev alan, emeği geçen tüm görevlilere, müsabakaların bitiminden sonra akşam yemeği verdi.

Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur ve Nazilli Belediye Başkanı Haluk ALICIK,  Bu turnuvaların Nazilli ilçesinde her yıl daha da genişleyerek yapılması durumunda TTF Genel Koordinatörü Ramazan ELÇİN’e turnuva için Nazilli Kaymakamlığı ve Nazilli Belediye Başkanlığı olarak her türlü desteklerini vereceklerini söylediler.

Nazilli Belediye Başkanı Haluk ALICIK  Taekwondo sporunun Güler GENÇTÜRKOĞLU sayesinde Nazilli’de yaygınlaştığını ve sporcu sayısının arttığını ifade etti. Bu gelişmeler doğrultusunda gençlerin daha iyi mekanlarda sporlarını yapmaları ve daha çok sporcu kapasitesi sağlamak amaçlı olarak Nazilli’ye yakışır bir kapalı spor salonunun sözünü verdi

Müsabaka  Açılış konuşmalarının ardından Plaket  takdimlerine yapıldı. Plaket takdimleri sonrası Sinevizyon eşliğinde Nazilliyi tanıtan, ve taekwondo çalışmalarını ve başarılarını gösteren videonun müsabakalar için kurulan 3 korttaki dev ekranlardan aynı anda ekrana yansıtılmasının ardından Nazilli Belediyesi Folklor Ekibi Zeybek gösterisi katılan sporculara ve izleyicilere sunuldu.

Plaket takdimleri sonrası, dereceye giren sporculara Nazilli Kaymakamı ve Nazilli Belediye Başkanı madalyalarını takdim etti. Yetenek Sizsiniz’e yarışmacı olarak da katılan Almanya’dan gelen 8 yaşındaki Azra AY, gösteri maçı yaptı. Madalya ve başarı belgesi alan Azra AY ile Nazilli Kaymakamı Mehmet OKUR, Nazilli Belediye Başkanı Haluk ALICIK, TTF genel Koordinatörü, ve Taekwondo İl Temsilcisi hatıra fotoğrafı çekildiler.
Dostluk ve kardeşlik duygularıyla yapılan coşkulu maçların sonunda  kulüp antrenörleri ve sporcular böyle bir organizeyi tertip eden Taekwondo Federasyon İl Temsilcisi Güler GENÇTÜRKOĞLU’na  teşekkür ettiler. Müsabakalar dereceye Giren Sporculara madalyalarının takdim edilmesiyle ve   kulüplere kupaların verilmesiyle sona erdi.

Nazilli Kaymakamlık Kupası İllerarası  Taekwondo Turnuvası Gençler Ve Yıldızlar Taekwondo Turnuvasına Katılan İller ve Katılan Kulüpler aşağıdaki gibi sıralanmaktadır.

Derince Gençlik Spor Kulübü –Kocaeli, Güler Taekwondo Spor Kulübü-Nazilli, Çiğli Belediye Spor Kulübü-İzmir, Başar Taekwondo Manisa,  Kavaklıdere Spor Kulübü Muğla, Soyakan Spor Kulübü-Muğla, Sude Spor Kulubü–İzmir, Manisa İl Özel İdaresi S.K Sabah Spor Kulübü-İzmir, Amiral Turgut Reis Spor Kulübü-Muğla, Ferdi-Ankara Trabzon Spor-Trabzon, Konak Spor Kulübü-İzmir Kavaklidere İl Müdürlüğü Sk-Muğla Ferdi-İzmir Seçkin Spor Kulübü Erbil Spor Kulübü-Isparta Misafir Kulüp-Almanya.

Gençler Bay- Bayan Derece Listesi

45 kg Bay45 Kg BAY 48 Kg BAY
1. Burak Cankurtarır İzmir Ciğli Belediye Spor Kulübü- İzmir
48 kg Bay
1. İsrafil Aslan İzmir Cıglı Beledıye Spor Kulübü- Izmır
2. Mustafa Furkan Madran Aydın Güler Taekwondo Spor Kulübü-Aydın
51 kg Bay
1. İsmail Erolşen Aydın Güler Taekwondo Spor Kulübü-Aydın
2. Burak Uludar Aydın Güler Taekwondo Spor Kulübü-Aydın
55 kg Bay
1. Hakan Kavurat Kocaeli Derince Gençlik Spor Kulübü – Kocaeli
2. Haydar Köprülü Manisa Başar Taekwondo Iht.- Manisa
3. Gökhan Çam İzmir Ciğli Belediye Spor Kulübü- İzmir
3. Seçkin Yalçın Çelebi Muğla Kavaklıdere Spor Kulübü-Muğla
59 kg Bay
1. Yalçın Demirci Kocaeli Derince Gençlik Spor Kulübü-Kocaeli
2. Bilal Durak Manisa Basar Taekwondo Iht.- Manisa
3. Mehmet Anıl Aydın Güler Taekwondo Spor Kulübü- Aydın
3. Ege Gezgin Aydın Güler Taekwondo Spor Kulübü- Aydın
63 kg Bay
1. Furkan Çalışkan Aydın Güler Taekwondo Spor Kulübü-Aydın
2. Mustafa Gorga Aydın Güler Taekwondo Spor Kulübü-Aydın
3. Buğra Sade Er Manisa Basar Taekwondo Iht.- Manisa
3. Berkay Ulusan Aydın Güler Taekwondo Spor Kulübü-Aydın
68 kg Bay
1. Abdullah Mehmet Evez İzmir Ciğli Belediye Spor Kulübü-İzmir
2. Fuatcan Tufan Aydın Güler Taekwondo Spor Kulübü-Aydın
3. Fatih Kesler Manisa Basar Taekwondo Iht.- Manisa
73 Kg Bay
1. Burakhan Aydemir Trabzon Trabzon Spor Külübü
2. M.Berkin Ündar Aydın Guler Taekwondo Spor Kulübü-Aydın
78 kg Bay
1. Sinan Evli İzmir Ciğli Belediye Spor Kulübü-İzmir
2. Murat Kutlu Aydın Guler Taekwondo Spor Kulübü-Aydın
78 + kg Bay
1. Beytullah Oyar Manisa Basar Taekwondo Iht.- Manisa
42 kg Bayan
1. Yeliz Menteş İzmir Ciğli Belediye Spor Kulübü-İzmir
44 kg Bayan
1. Fadime Avcı Aydın Güler Taekwondo Spor Kulübü-Aydın
46 kg Bayan
1. Dilara İrem Çetin Aydın Güler Taekwondo Spor Kulübü-Aydın
49 kg Bayan
1. Aslı Koçak İzmir Ciğli Belediye Spor Kulübü-İzmir
2. Şerife Bağırgan Aydın Güler Taekwondo Spor Kulübü-Aydn
52 kg Bayan
1. Sude Burcu İzmir Ciğli Belediye Spor Kulübü-İzmir
2. Dilara Pehlivan Aydın Güler Taekwondo Sporkulübü- Aydın
3. Sibel Toksoy Isparta Erbil Spor Kulübü-Isparta
55 kg Bayan
1. Kübra Eren Kocaeli Derince Gençlik Spor Kulübü Kocaeli
2. Azime İnan Muğla Kavaklıdere Spor Kulübü-Muğla
59 kg Bayan
1. Esranur Nazlı Şimşek Kocaeli Derince Gençlik Spor Kulübü-Kocaeli
2. Seda Vural Aydın Guler Taekwondo Spor Kulübü-Aydın
3. Özgür Bıçak Muğla Kavaklıdere Spor Kulübü-Muğla
63 kg Bayan
1. Pelin Dursun Manisa Basar Taekwondo Iht.- Manisa
68 kg Bayan
1. Ayşe Uçar Aydın Guler Taekwondo Spor Kulübü-Aydın
1. Nazlı Sürgün Muğla Kavaklıdere Spor Kulübü-Muğla

Yıldızlar Bay- Bayan Derece Listesi

33 Kg Bay
1. Münir Berat Akansu Kocaeli Derince Gençlik Spor Kulübü-Kocaeli
2. Fehmi Ünlü Muğla Kavaklıdere Spor Kulübü-Muğla
3. A. Sezai Kurtoğlu Manisa Basar Taekwondo Iht.-Manisa
3. Oğuzhan Arda Sarı Muğla Amiral Turgut Reis Spor Kulübü-Muğla
37 Kg Bay
1. Artun Kara İzmir Sude Spor Kulübü-Izmır
2. Seyyid Mirhan Küçük Muğla Kavaklıdere İl Müdürlüğü Sk.-Muğla
3. Yunus Emre Ebrem Manisa Basar Taekwondo Iht.- Manisa
3. Ömer Çakır Kocaeli Derince Gençlik Spor Kulübü-Kocaeli
41 Kg Bay
1. Ahmet Enes Çakır İzmir Çiğli Belediye Spor Kulübü-İzmir
2. İsa Toprak Balta İzmir Çiğli Belediye Spor Kulübü-İzmir
3. Ali Sertan Keskin Muğla Soyakan Spor Kulübü-Muğla
3. Hakan Şahin Muğla Kavaklıdere Spor Kulübü-Muğla
45 Kg Bay
1.Ferhat Can Kavurat Kocaeli Derince Gençlik Spor Kulübü- Kocaeli
2. Nurullah Can Uçak Aydın Güler Taekwondo Spor Kulübü-Aydın
3. Aziz Şen Manisa Manisa İl Özel İdaresi S.K
3. Furkan Zeybek Manisa Başar Taekwondo Iht.- Manisa
49 Kg Bay
1. Mustafa Sarı İzmir Sude Spor Kulübü-İzmir
2. Emin Muhammet Özben İzmir Çiğli Belediye Spor Kulübü-İzmir
3. Eralp Durkal Muğla Kavaklıdere Spor Kulübü-Muğla
3. Algan Kara İzmir Sude Spor Kulübü-İzmir
53 Kg Bay
1. Sezer İnal İzmir İzmir Çiğli Belediye Spor Kulübü-İzmir
2. Süleyman Atalay Evli İzmir Sabah Spor Kulübü-İzmir
3. Mesutcan Öztürk Manisa Basar Taekwondo Iht.- Manisa
3. Emrah Besim Görmez Aydın Güler Taekwondo Spor Kulübü-Aydın
57 Kg Bay
1. Hüseyin Akbal Kocaeli Derince Gençlik Spor Kulübü-Kocaeli
2. Denizhan Gezgin Aydın Guler Taekwondo Spor Kulübü-Aydın
3. Ömer Polat Denizli Seçkin Spor Kulübü
61 Kg Bay
1. Nuri Özel İzmir Konak Spor Kulübü- İzmir
2. Necmettin Selim Oyar Manisa Basar Taekwondo Iht.- Manisa
3. Kadir Keskin Muğla Soyakan Spor Kulübü-Muğla
3. Mehmet Can Dalgara İzmir Ferdi- İzmir
65 Kg Bay
1. Hikmet Kağan Güngör Manisa Basar Taekwondo Iht.- Manisa
2. Recep Kutlu Aydın Guler Taekwondo Spor Kulübü- Aydın
65+ Kg Bay
1. Tolga Berk Muğla Soyakan Spor Kulübü-Muğla
2. Miraç Genç Aydın Güler Taekwondo Spor Kulübü-Aydın
29 Kg Bayan
1. Hayriye Keskin Aydın Güler Taekwondo Spor Kulübü-Aydın
33 Kg Bayan
1.Aleyna Gökçe Başar Manisa Manisa İl Özel İdaresi S.K
2. Kerime Balaban Kocaeli Derince Genclık Spor Kulübü-Kocaeli
3. Birgül Ünlü Muğla Kavaklıdere Spor Kulübü-Muğla
37 Kg Bayan
1. Ecem Altın Kocaeli Derince Gençlik Spor Kulübü-Kocaeli
2. Diğdem Doğru İzmir Sabah Spor Kulübü-İzmir
3. Büşra Soy Muğla Kavaklıdere Spor Kulübü-Muğla
3. Ezgi Yaşar Manisa Basar Taekwondo Iht.- Manisa
41 Kg Bayan
1. Elif Doğan Kocaeli Derınce Genclık Spor Kulübü-Kocaeli
2. Gizem Yaşar Manisa Manisa İl Ozel İdaresi S.K
3. Beste Bulut Muğla Soyakan Spor Kulübü-Muğla
3. Melisa Gezgin Aydın Güler Taekwondo Spor Kulübü-Aydın
44 Kg Bayan
1. Elif Tuba Dizdaroğlu Kocaeli Derince Gençlik Spor Kulübü-Kocaeli
2. Sultan Tuğrul Manisa Manisa İl Özel İdaresı S.K
3. Ayşenur Üstün Manisa Başar Taekwondo Iht.-Manisa
3. Ecem Görmez Aydın Güler Taekwondo Spor Kulübü- Aydın
47 Kg Bayan
1. Kardelen Sertkaya İzmir Sabah Spor Kulübü-İzmir
2. Hatice Kurucu İzmir Çiğli Belediye Spor Kulübü-İzmir
3. Tuğba Dinçer Aydın Güler Taekwondo Spor Kulübü-Aydın
51 Kg Bayan
1. Merve Sağlam Muğla Amiral Turgut Reis Spor Kulübü-Muğla
2. Yasemin Asena Arıoğlu Muğla Soyakan Spor Kulübü-Muğla
3. Serpil Soy Muğla Kavaklıdere Spor Kulübü-Muğla
3. Deniz Baş Kocaeli Derince Gençlik Spor Kulübü-Kocaeli
55 Kg Bayan
1. Rümeysa Yıldırım Ankara Ferdi -Ankara
2. Hiranur İnci Kocaeli Derince Gençlik Spor Kulübü-Kocaelı
3. Rabia Özşen Muğla Kavaklıdere Spor Kulübü-Muğla
59 Kg Bayan
1. Zeynep EsmaUyumaz Muğla Soyakan Spor Kulübü-Muğla
2. Beyzanur Yıldırım Kocaeli Derince Gençlik Spor Kulübü-Kocaeli
3. Yağmur Bengisu Yavuz İzmir Ferdi- İzmir
59+ Kg Bayan
1. Canan Demirol Kocaeli Derince Gençlik Spor Kulübü-Kocaeli


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: