haber oku

Nazilli’de Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 171. Yılı

admin ~ 11 Nisan 2016 ~ Genel, Manşetler

DSC_9831

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 171. yılı nedeniyle Nazilli’de düzenlenen ilk tören İlçe Emniyet Müdürlüğünde başladı. Törene, Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Garnizon Komutanı Albay Ekrem Turan, siyasi parti ilçe başkanları, kamu kurumlarının temsilcileri, gaziler ve şehit aileleri katıldı. İlçe Emniyet Müdürlüğünde düzenlenen törende, Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından konuşan Nazilli Emniyet Müdürü Bünyamin Daşdemir, polis ile halk arasında kurulan güven köprüsünün sağlamlığının, başarıya ulaşmadaki katkısına dikkati çekti.

Polisin Türkiye’nin huzur ve güvenine sağladığı katkıyı vurgulayan Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur “Türk toplumunun huzur ve güvenini sağlayan, devletin bölünmez bütünlüğüne yönelik her türlü yıkıcı ve bölücü faaliyetlere karşı koyan, bu uğurda gerektiğinde canını seve seve feda eden Türk polis teşkilatımız, şerefli geçmişiyle milletinin övünç kaynağı olmuştur” dedi.

Türk Polisi, gösterdiği olağanüstü gayretlerle yaptığı hizmetler sonucunda, Milletinin gönlünde taht kurmanın haklı gurur ve mutluluğunu yaşadığını ifade eden Alıcık; “Türkiye Cumhuriyeti devletimizin, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, huzur ve asayişi temin etmek, suç işlemesini önlemek suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri başarıyla yerine getiren Polis Teşkilatımıza müteşekkiriz. Teşkilatının 171. kuruluş yıldönümünde, şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle yad ediyor, halkımızın huzuru ve güvenliği için gece gündüz demeden çalışan ve yurdumuzun her köşesinde özellikle de şehrimizde görev yapan tüm polislerin polis gününü kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından İlçe Emniyet Müdürlüğünce hazırlanan şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilerin ödülleri Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Garnizon Komutanı Albay Ekrem Turan tarafından verildi. Program sonunda, davetlilere ikramlarda bulunuldu.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.