haber oku

NAZİLLİ’NİN SON YÜZYILI

~ 19 Şubat 2015 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

OSMAN GİRGİN 5. KİTAP ANILARLA NAZİLLİ

“ANILARLA NAZİLLİ”

Nazillili Eğitimci-Yazar Osman GİRGİN osmanlıhaber.com internet gazetesine önemli açıklamalarda bulundu.

Şimdiye kadar yaptığı çalışmalarla dört esere imza atan Eğitimci-Yazar Osman GİRGİN yurt genelindeki dergilerde ve mahalli basında yazı yazmaya devam etmektedir. Nazilli belediyesi Tiyatro Topluluğunda da tiyatro çalışmalarını sürdürmektedir.

DSCF1391

Yakın zamanda 5. Kitabı “ANILARLA NAZİLLİ”  anı kitabını okuyucularıyla buluşturmayı düşünen Eğitimci-Yazar Osman GİRGİN osmanlıhaber.com’a ziyarette bulundu. Çıkacak olan 5.kitabı “ANILARLA NAZİLLİ” hakkında şunları söyledi:

DSCF0782

-Nazilli hakkında şimdiye kadar yazılmış kitap sayısı çok azdır. Artık bunu değiştiriyorum. Geçen yıl çıkardığım “UZUN ÇARŞI HATIRASI” adlı romanım Nazilli’nin ilk ve tek romanıdır. İnşallah önümüzdeki günlerde çıkaracağım “ANILARLA NAZİLLİ” kitabı ile Nazilli hakkında iki yılda iki kitap çıkarılmış olacaktır. Bu kitapla birlikte birçok olay gün yüzüne çıkacaktır.

Nazilli’nin son yüzyılı parolasıyla tanıtacağımız kitabımızda:

Nazilli tarihi, Demirci Mehmet Efe, Yörük Ali Efe, Nazilli’mizde yaşayanların anlattıkları gerçek anılarla son yüzyıldaki değişikliklerin tamamını bulacaksınız.

Demirci Mehmet Efe vatan haini miydi?

Nazilli ile ilgili eski ve yeni resimlerinde bulunduğu kitap geçmişle gelecek arasında önemli bir köprü olacaktır.

Şimdiye kadar yanlış bilinen veya bilinmeyen konuları okuyucularımız heyecanla ve merakla okuyacaklardır.

Özellikle Nazilli merkezindeki önemli yerlerin hızlı değişimleri ve bu yerlerin eskiden ne olduğu konusu aydınlatılmış olacaktır. Bu aydınlatma hem günümüzde hem de gelecek dönemlerde tarihi vesika özelliği taşıyacaktır.

Seksen-doksan yaş aralığındaki anılarını anlatan altı altın insana teşekkür ediyorum. Tarihin doğru bilinmesi açısından yaptıklarının çok değerli olduğunu kendilerine bizatihi anlattım. Kendileri tüm okuyucularıma sevgi ve selamlarını sunuyorlar.

Bizde osmanlıhaber.com olarak Nazilli hakkında yapılan her güzelliğin, kültür adına oluşturulacak her eserin yanındayız. Bu anlamda “ANILARLA NAZİLLİ” kitabının bütün reklamlarını yayınlayacağız. Eğitimci-Yazar Sayın Osman GİRGİN’E teşekkürlerimizi sunar çalışmalarında başarılar dileriz.

 

Alperen GİRGİN

Yazı İşleri Müdürü

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: