haber oku

NAZİLLİ’YE ÇEVRE YOLU!

admin ~ 11 Ocak 2013 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

 

Çcevreyolu (11)evre yolu yapım çalışmaları başlandı

Nazilli Belediyesi yol yapım hizmetlerine bir yenisini daha ekleyerek imarlı ve projeli çevre yolu açıyor.

Yeni Sanayiden Aydın-Denizli Devlet Karayolu ile birleşecek yeni çevre yolu yapım çalışmaları başladı. Nazilli Belediyesi yol yapım hizmetlerine bir yenisini daha ekleyerek Yeni Sanayi’nin alt kısmından yani Organize Sanayi Bölgesinin kuzey girişinden başlayarak, Aydın-Denizli Devlet Karayolunda Mehmet Özalp Bulvarı başlangıcı ile birleşecek olan çevre yolunun yapım çalışmalarına başlandı.
Aynı zamanda doğrudan Aydın-Denizli kara yolundan Organize sanayi bölgesinin üst kısmından doğrudan Bozdoğan yoluna bağlanmış olacak yolun toplamda uzunluğu 1550 m (1.5 km) genişliği ise 25 m olacak. 38750 m2 ‘lik imarlı ve projelendirilmiş yolun Nazilli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yağmurlama ve kanalizasyon çalışmalarından sonra refüj döşeme ve asfalt kaplaması yapılacak.

Projesi tamamlanmış ve önümüzdeki günlerde yapımına başlanacak olan Galericiler Sitesinin de önünden geçecek olan çevre yolu üzerinde ayrıca 20 ve 16 m’lik 10 adet ara bağlantı yolları da yapılacak. Büyük ölçekli işletmelere hitap etmesi amacıyla mevcut küçük sanayinin batı kısmında yeni imar adaları oluşturulacak.

Nazilli’nin görünümünü değiştiren yeni modern yolların mimarı Belediye Başkanı Haluk Alıcık yeni yol yapımı çalışmalarının başlatılmasını talimatını vererek yaptıkları hizmetlerle Nazilli’de şehircilik açısından önemli mesafeler kat edildiğini ifade etti. İmarlı yollarının açılmasının, şehrin gelişmesi adına önemli olduğuna işaret eden Başkan Alıcık, “Yeni yollar, Nazilli’nin gelişmesi ve büyümesi anlamına geliyor ki, bu da şehrimizin cazibe merkezi olma yolunda ilerlediğinin göstergesidir. Yeni açtığımız yolları imara uygun, planlı bir şekilde yapıyoruz. Kentimizin yarınlarını oluşturmak, sağlam zeminler üzerine oturmuş bir şehir oluşturmak için çalışıyoruz. Çalışmalarını başlattığımız bu çevre yolu ile trafik yoğunluğu, Sanayi esnafı ve çalışanları rahatlayacak ” dedi.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: