haber oku

NAZİLLİ’YE YAKIŞAN YOLLAR!

admin ~ 09 Ağustos 2012 ~ Genel, Manşetler

sehitlerbulvari-basin (4)sehitlerbulvari-basin (10)

Büyüyen Nazilli’ye Modern Yollar

Şehitler Bulvarı Modern görünümüyle halkın hizmetine sunuldu. Nazilli’mize hayırlı olsun..

Zafer Mahallesi 4. sokak (Kemer Camii) ile İstiklal Mahallesi Devlet Demir yolu arasında Şehitler Bulvarı yolu Modern görünümüyle halkın hizmetine sunuldu. 1200 metre olan Şehitler Bulvarı Yolunun 600 metrelik kısmına 30 metre genişliğinde diğer 600 metre kısmına da 25 metre genişliğinde yol açıldı. Şehitler Bulvarı düzenleme çalışmaları kapsamında ilk olarak yolun alt yapısı olan 400’lük PVC korge plastik borularla 1300 metrelik yağmur suyu şebekesi, 300 lük PVC korge plastik borularla 2500 metrelik Kanalizasyon şebekesi ve 2400 metrelik de içme suyu şebekesi döşendi. Alt yapı çalışmalarının ardından yeni açılan bu yolda yol temeli stabilize malzeme ile dolgu yapılarak temel oluşturuldu.

İmar planına göre bölünmüş yol yani Bulvar olarak açılan 1500 metrelik Şehitler Bulvarın’da toplam 38000 m2’lik beton parke taşı döşemesi yapıldı. Şehitler bulvarı üst yapı çalışmalarında yolun sağına ve soluna 2 metre genişliğinde yaya kaldırımı, ortasına da  refüjler yapılarak yolun aydınlatılması için elektrik direkleri dikildi. Son olarak da Park Bahçe Müdürlüğü birimince orta refüjleri çimlendirme ve ağaçlandırma çalışmaları yapılarak 2 yıllık süreçte bitirilerek Şehitler Bulvarı trafiğe açıldı. Yeni modern görünümlü Şehitler Bulvarı  halkın hizmetine sunuldu.

Adım adım büyüyen şehir Nazilli’ye yakışan yollar projesi kapsamında Nazilli’nin görünümünü değiştiren Şehitler Bulvarını 2 yıl gibi kısa bir süreçte halkın hizmetine girdiğini belirten Haluk Alıcık Nazilli’nin çehresini değiştirecek projeler üretmeye ve yapmaya devam edeceğiz dedi. Alıcık,” İlçede giderek artan trafik sorununa çözüm üretmeye devam ediyoruz. Yeni cadde ve sokakların açılması için istimlak çalışmaları, asfaltlama ve parke taşı döşüyoruz. Hızla gelişen ve kabuğuna sığmayan Nazilli modern ve iyi aydınlatılmış caddeleri ile vatandaşlarımızın övündüğü bir kent olacak. Şehitler Bulvarı bunlara bir örnektir. 1500 metrelik Şehitler Bulvarı’nda 38000 m2’lik beton parke taşı döşemesi yapılıp dekoratif görünüm sağlanmıştır. İmar Müdürlüğümüzün istimlak çalışmalarıyla başlayan süreç Fen İşleri Müdürlüğü’müzün hummalı çalışmaları ile hız kazandırılmış Park Bahçe Müdürlüğü’müzün peyzaj çalışmaları ile son bulmuştur. 2 yıl sonunda her yönü ile modern görünümlü ve kullanımlı Şehitler Bulvarı Nazilli Halkının ve tüm vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur. Nazilli’mize hayırlı olsun” dedi.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: