haber oku

NAZİLLİ’Yİ EN İYİ ANLATAN ŞAİR!

admin ~ 07 Eylül 2012 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

siiryarsmasi (2)

Şiir yarışmasında ödüller sahiplerini buldu

Nazilli Belediyesi tarafından düzenlenen “Nazilli” konulu 1. şiir yarışması sonuçlandı.

Temmuz ayında başlatılan Nazilli Belediyesi tarafından düzenlenen  “Nazilli” konulu 1. şiir yarışmasına 69 eser katıldı. Aydın Şair ve Yazarlar Derneği Başkanı Şükrü Öksüz başkanlığındaki komisyon üyeleri tarafından titizlikle incelenen eserler 31 Ağustos 2012 tarihinde  sonuçlandı.

Seçici Kurul üyelerinin değerlendirmeleri sonucunda 3 eser ödüle layık görüldü. Yarışmaya İzmir’den katılan Şerife Çınar “Nazillim Nazlı İlim” eseri ile birinci, Bursa’dan katılan Muhsin Aktaş “Ege’nin Nazlı Kızı” eseri ile ikinci ve Malatya’dan Bahri Çavuşoğlu “Nazilli” adlı eseri ile üçüncü oldular.

Nazilli Belediyesice düzenlenen “Nazilli” konulu 1. şiir yarışmasında Karaman’dan İbrahim Şaşma, Hatay’dan Eşref Azgın, Söke’den Abdülkadir Güler ve Eskişehir’den de Halil Gürkan mansiyon ödüllerini kazandılar.

Şiirin hayatımızda önemli bir yeri olduğunu belirten Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık “Duyguları ifade etmekte önemli bir yeri olan şiir Dost meclislerinde hayatla dalga geçebilme cesaretini gösterebilmektir. Şiir barışa hasret tüm insanlığın tan ağarırken özgürlük türküleri bestelemesidir. Bazen de yaşadığımız şehrin belki de hiç bilmediğimiz bilip de bilmezliğe geldiğimiz güzelliklerini anlatır bize şiir. Kimi zaman hiç düşünmemişizdir  yaşadığımız yerin özelliklerini. Ben bir Nazilli Sevdalısıyım. Bu şehrin güzellik ve özelliklerini duygulara yansıtılmasını şiirlerle anlatılmasının çok özel olacağını düşünerek bir yarışma yapmayı uygun gördük. Şiiriyle Nazilli’yi en güzel ifade eden eser sahibine küçük de olsa ödüllendirdik. Eser sahibi yazdığı şiirle zaten hepimizi onure edip duygulandırdı. Bu güzel satırlar için kendisine teşekkür ediyor yüreğine, eline, ağzına sağlık diyorum” şeklinde konuştu.

“Nazilli” konulu 1. şiir yarışması ödülleri Nazilli’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 90’ıncı yıldönümü törenleri sırasında sahiplerine verildi. Nazilli Belediye Meydanındaki kurtuluş Bayramı kutlamalarında Dereceye giren şiir sahiplerinin ödüllerini Kaymakam Okur ve Başkan Alıcık verdi. Ayrıca Şiir yarışmasında jürilik yapan secici kurul üyelerine de teşekkür plaketi verildi.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: