haber oku

NAZİLLİYİ KARŞILIKSIZ SEVDİK!

admin ~ 13 Eylül 2012 ~ Genel, Manşetler

ataturkortaokulu -basin (2)ataturkortaokulu -basin (8)

‘Nazilli’yi karşılıksız sevdik ve sevmeye devam edeceğiz’

“Tüm okullar bizim, tüm camiler bizim” ifadelerini kullanan Başkan ALICIK, “Nazilli’deki tüm kamu kurum ve kuruluşlarında Nazilli Belediyesi’nin hizmeti var” dedi.

Nazilli Belediye Başkanı Haluk ALICIK, “Tüm okullar bizim, tüm camiler bizim” ifadelerini kullanarak, “Nazilli’deki tüm kamu kurum ve kuruluşlarında Nazilli Belediyesi’nin hizmeti var. Kurum ve kuruluşların eksiklerini Nazilli Belediyesi tamamlıyor. Bu bizim görevimiz. Çünkü biz Nazilli’yi karşılıksız sevdik ve sevmeye devam edeceğiz”.

Nazilli Belediye Başkanı Haluk ALICIK, “Camilerden, okullardan hiç bir zaman elimi ayağımı çekmedim ve çekmeyeceğim” dedi. Geçtiğimiz yıl İl Özel İdare’den çıkan ödeneğin ardından Aydın Çevre ve Bayındırlık İl Müdürlüğü’nün ihale ettiği Atatürk İlköğretim Okulu yeni binasında devam eden çevre düzenlemesi çalışmalarını yerinde inceleyen ALICIK, Nazilli Belediyesi’nin her zaman, her yerde hizmete devam ettiğini söyledi.

“Tüm okullar bizim, tüm camiler bizim” ifadelerini kullanan Başkan ALICIK, “Nazilli’deki tüm kamu kurum ve kuruluşlarında Nazilli Belediyesi’nin hizmeti var. Kurum ve kuruluşların eksiklerini Nazilli Belediyesi tamamlıyor. Bu bizim görevimiz. Çünkü biz Nazilli’yi karşılıksız sevdik ve sevmeye devam edeceğiz” dedi. Nazilli’de üniversite başta olmak üzere, tüm okulların ihtiyaçlarında Nazilli Belediyesi’nin devreye girdiğini hatırlatan ALICIK şöyle devam etti: “Bugün nereden bakarsanız bakın, Nazilli’de en az 7 okulun boya işlerini Nazilli Belediyesi yapıyor. Şimdi Belediye ekiplerimiz Atatürk Orta Okulu’nda çalışıyor. Görüyorsunuz. 4 gün sonra okullar açılacak. Atatürk Orta Okulu’nun çevre düzenlenmesi yok. Okulun eski binasının duvarları sağlıklı değil. Okulun kantini bile yok. Pazartesi günü buraya çocuklarımız gelecek, bahçesinde oynamak isteyecek. Ama biz Nazilli Belediyesi olarak pazartesi gününe kadar okulu eğitim ve öğretime hazır hale getireceğiz. Kantinini yapacağız, eksiklerini tamamlayacağız. Bir tane çocuğumuzun burnunun kanaması bizim vicdani rahatsızlık duymamıza neden olur. Yaptığımız tüm çalışmalar Nazilli Belediyesi’nin duyarlılığını göstermektedir”

Göreve geldiği tarihten bu yana Nazilli Belediyesi’nin okullara yaklaşık 5 milyon TL harcadığına dikkat çeken Belediye Başkanı Haluk ALICIK, Beden Eğitimi Spor Meslek Yüksekokulu’nun (BESYO) Nazilli’den gitmesinin tek sorumlusunun belediye olarak gösterilmesine anlam veremediğini dile getirerek, önümüzdeki günlerde bu konu ile ilgili olarak ayrıntılı bir açıklama yapacağını söyledi. ALICIK, yeni eğitim ve öğretim yılında tüm öğretmen, öğrenci ve eğitim çalışlarına başarılar dileyerek sözlerini tamamladı.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: