haber oku

NAZKENT SON SÜRAT!

admin ~ 08 Haziran 2013 ~ Genel, Manşetler

nazkent4 (5)

NAZKENT 4. Etap Evlerinin Temeli Atıldı

Nazilli Belediyesi tarafından yaptırılacak olan, NAZKENT 4. Etap konutlarının temeli düzenlenen törenle atıldı.

Nazilli Belediyesi tarafından Yapılan 64 konutluk ilk toplu konutlardan sonra gelen istek ve arzu üzerine ikinci toplu konut projesi de başlatılarak 162 konutun yapımına başlanmıştı. Yapımı şu an devam eden 9 kat 9 bloktan oluşan 162 dairelik konutlarla aynı özellik ve şartları taşıyacak olan 4. Etap NAZKENT konutlarının da temelleri düzenlenen törenle atıldı.

Yapımı devam eden 2. Etap NAZKENT  konutları ile hemen hemen  aynı  şartları taşıyan 4. etap  NAZKENT  konutları Aşağı Nazilli’de Yeni Sanayinin altında kalan Has Gıda önündeki boş alana yapılıyor.  Nazilli Sümer Mahallesinde bulunan ve tapunun 973 ada, 6 parsel numarasında kayıtlı yaklaşık 5389 m2’lik bir alanda tasarlanmış olan konutlar 4 adet 16 dairelik bloktan olup 64 daireyi bünyesinde bulunduracak. Dairelerin tamamı 3 oda, 1 salondan oluşacak ve tüm altyapı ve çevre düzenlemesi Nazilli Belediyesi tarafından yapılacak.

Sümer Mahallesi Yeni Sanayi Mevkii alanında düzenlenen temel atma törenine Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Ticaret Odası Başkanı Nuri Aslan, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Akkaya İbrahim Özkan, Mesut Erdemir, Belediye Meclis Üyeleri, Daire Müdürleri, ve konutları yapacak olan Firma temsilciler katıldı.

Törende konuşan Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık; “Nazilli’ye hizmet vermeye talip olduğumuzda vatandaşlarımızın krize inat ev sahibi olmaları için elimizden gelen ne varsa yapacağımızın sözünü vermiştik. Konut seferberliği kapsamında, mevcut piyasa koşullarında konut sahibi olamayan dar ve orta gelirli vatandaşların uygun ödeme koşulları ile konut sahibi olmalarına yönelik ürettiğimiz NAZKENT 1. Etap’ta 64 adet konut ile vatandaşların hayallerini gerçeğe dönüştürüp ev sahibi olabilmelerini sağladık. Bu konutlar bitirildikten sonra vatandaşın istek ve talebi üzerine NAZKENT 2. Etap konutların çalışmalarını yaptık. Uygun şartlar oluşturulduktan sonra 162 konuttan oluşan 9 kat, 9 bloklu NAZKENT 2. Etap konutlarının hak sahipleri ile birlikte temel atma törenini gerçekleştirdik. Şu an NAZKENT 2. Etap evlerin yapım çalışmaları devam ediyor ve bu yıl içerisinde hak sahiplerine anahtar reslimlerini yapacağız. Bu gün burada da  4 adet 16 dairelik bloktan oluşacak 64 dairenin temel atma törenini gerçekleştirdik. Burada ki dairelerde yine vatandaştan gelen talep ve istekler değerlendirildi. Bu taleplerle insanları ev sahibi yapıyor olmaktan çok mutluyum” dedi.

Nazilli’nin mimari açıdan, markalar açısından bir vizyon oluşturmak zorunda olduğunu ifade eden Başkan Alıcık “Her şeyden önce geleceğimiz ve çocuklarımız için inşaat sektöründe böylesi yaşam alanı projelerine ihtiyaç vardır. Şehrimizde yaşam kalitesini yükselteceğine inandığımız bu  projede de   4 adet 16 dairelik bloktan oluşacak 64 dairenin altyapı, çevre düzenlemeleri ile sosyal merkez projesi tamamlanarak üyelerimize 28 ay içerisinde teslim edilecektir. Konutlara yerleşecek olan üyelerimize şimdiden hayırlı uğurlu olması diler, güle güle oturmalarını temenni ederim” ifadelerini kullandı.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: