haber oku

NE YAZALIM?

~ 13 Ağustos 2012 ~ Genel, Manşetler, Yazarlar

osman resim

                         

Zaman ne kadar hızlı ilerliyor veya gündem mi çok erken değişiyor bilmem. Bu günlerin hızını bile yetişemiyoruz. Zaten yazı yazma istek ve arzusu kalmadı insanda. Oturup memleketin halini yazacaksınız. Birileri diyecek yatıp kalkıp aynı şeyi yazıyor. Çünkü memlekette aynı şeyler oluyor. Memlekette hep aynı şeyler oynanıyor.
Şimdi vatan zor durumda desek arkasından şehidler için yazı yazsak, bu şehidler yazısı bunun kaçıncı yazısı diyecekler. Ne yapalım yazdıranlar utansın diyemeyeceğiz. Yazmasak, bak artık şehidler bile kılını kıpırdattırmıyor diyecekler. Neden?
Çünkü memleket, memleket olalı böyle günü birlik acıların bile hiçe sayıldığı hatta sayılmadığı günleri ve suni gündem ile gerçek gündemin karıştırıldığı çok günler yaşamadı. Ben, hani, kelimelerin içini boşaltıyoruz diye hep şikâyet ediyordum ya, işte bunun da enflasyonunu yaşıyoruz. Doya doya…
Şimdi sizlere on bir ayın sultanı ramazan ayından yazsam, ramazanın bereket, fazilet, hoşgörü ve şeytanların bağlanıp, cehennem kapıların kapandığı, cennet kapılarının açıldığı nimetlerinden bahsetsem ne olacak?
Siz kafanızı gazetenizden veya bilgisayarınızdan kaldırıp etrafınıza bir baksanız nerede bu ay demeyecek misiniz? Çünkü etrafta yazdıklarımı destekleyen ne var?
Oruç tutanlar mı var, oruç yutanlar mı? Oruç tutmadığı halde Müslümanlar oruç diye dışarıda yemek yemeği yasaklayan gayri Müslim komşularımız mı var?
Müslüman mahallesinde salyangoz sattırmam diyerek kendi satan komşularımız mı var?
Ben bir kere daha anladım ki bizim milletin çoğunluğu hasta! Kiminle karşılaşsak hasta olduğundan oruç tutamamaktan dolayı üzüntülü olduğunu anlatıyor!
Ne yani ramazan ayı gelince Suriye’ye mola vermeyenlerin karşısında duramadığımız gibi, P.K.K. de ramazan ayı müddetince şehid vermeye devam ediyor.
Şimdi ben, ramazan ayı boyunca şeytanlar bağlanır Hadis_i şerifi hükmünce ihanete ve vahşiliye devam edenlerin şeytanın taa kendisi olduğunu düşünmeye başladım. Geç mi kaldım acaba?
Şimdi ben bunları yazdıktan sonra ramazan ayı desem, şehid desem siz neler düşünürsünüz? İşte Şırnak’ta olanlara daha ne diyelim? Vatan sağ olsun! Yeterli mi?
Ben terörist siyasetçi istemiyorum. Ben terörist olan meclis istemiyorum. Yahu memleketin ortasında bomba patlatan, memleket insanının üzerine her türlü gayri insani savaş aletiyle giden insanlardan siyasetçi olur mu? İşte düz ova siyasetçiliğin sonucu bu. Kimlerin haltıysa yesinler bakalım. Ama benim vatandaşımın suçu ne?
Benim vatandaşım en mübarek ay olan ramazan ayında (sevapların bire yüz yedi dağıtıldığı) ayda şehid oluyor. Allah’ın huzuruna çıkıyor. Fakat bizim görevimiz vatandaşlarımızı Allah’ın huzuruna göndermek değil ki!
Ben taa Türk Bayrağının ayaklar altına alındığı günlerde bu köşeden, bayrağın, şehidin, dinin ve milletin siyasallaştırılmamasını söyleyenlere şöyle seslenmiştim:
-Ne yani hakkında yazıda mı yazmayalım?
İşte kelimelerin içinin boşaltılması böyle oluyormuş meğer. Olaylar karşısında basından bir zam haberini izlerken deki tepkiden daha az bir tepki ile temaşa edip geçiyorlar.
Ben mi?  Olaylar karşısında söyleyecek çok söz olmasına karşın hep susuyorum.
Şimdi işte bu kadar gündemin bolluğunda neden bu gündemleri toplayıp da böyle hepsini bir kerede yazmayı tercih ettim. Çünkü:
“Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az “ diye bir atasözümüz var onu hatırlatmak için olsa gerek.
Muhabbetle…


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: