haber oku

ÖĞRETMENE ŞİDDET PROTESTO EDİLDİ!

admin ~ 09 Nisan 2014 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

DSCF1075

ÖĞRETMENE ŞİDDET PROTESTO EDİLDİ!

Nazillili eğitimciler kendilerine yapılan şiddet olaylarını Nazilli Belediye Meydanı’nda yaptıkları protesto ile kınadılar.

09.04.2014 Çarşamba Günü saat 18.30 Nazilli’de bulunan eğitim sendikalarının tümü Nazilli Belediye Meydanı’nda “Öğretmene Karşı Uygulanan Şiddete” kınadılar. Nazilli Türk Eğitim Sen Başkanı Sayın Olgun Ergün’ün yaptığı basın açıklamasına Tüm Eğitim Sen Genel Başkanı Sayın Ahmet Karakaş, Nazilli Eğitim Bir Sen Başkanı Sayın Özkan Yıldırımkaraman, Eğitim İş Başkanı Sayın Gönül Açıkgöz, Nazilli Eğitim Sen başkanı Sayın Birsen Taşkıran Evren ve kalabalık eğitim çalışanları katıldı. Nazillilerin de yoğun ilgi gösterdiği basın açıklaması eğitim camiasına destek niteliğindeydi.

Basın açıklaması yapan Türk Eğitim Sen Başkanı Olgun Ergün:

-Milletimizin bu durumunu üzülmemek elde değil. Gün geçtikçe değerlerimizi ve olumlu yaşantımızı kaybetmekteyiz. Biz “Bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” sözünden bu güne nasıl geldiğimizi merek ediyoruz. Öğretmen toplumu yönlendiren, hayatı öğreten, geleceğe ışık tutan bilge kişidir. Hiçbir zaman eğitimcisine bakmayan, değer vermeyen toplumlar yükselmez. Geleceğin mimarları öğretmen arkadaşlarımıza uzanan eller, geleceğimize uzanan ellerdir. Zafer İlkokulu’nda şiddete maruz kalan arkadaşımızın acısını, daha önce Şehitler ve Orhangazi Okullarında aynı olayla karşılaşan arkadaşlarımızın acılarını paylaşmaktayız. Kedisine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Bizde osmanlıhaber.com ailesi olarak öğretmenlerimizin ellerinden öpüyor, her ne şartlarda olursa olsun yanlarında olduğumuzu belirtiyoruz. Diyoruz ki:

-Sen utanma öğretmenim. Seni bu hallere düşürenler utansın.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: