haber oku

ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI!

admin ~ 26 Kasım 2013 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

 

DSC_6168

Öğretmenler Günü Kutlandı

Öğretmenler Günü Nazilli’de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Etkinliklerin hepsine iştirak eden Alıcık ilkokul öğretmeni Ayten Ay’ı da unutmadı..

Öğretmenler Günü Nazilli’de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Bu yıl Menderes Anadolu Lisesi’nin organize ettiği kutlama etkinliklerinin yanında Nazilli Halk Eğitim Merkezi Öğretmenler korosu öğretmenler gününe özel konser verdi. Belediye Başkanı Haluk Alıcık Öğretmenler günü etkinliklerinin hepsine iştirak ederken İlk okul öğretmeni Ayten Ay’ında öğretmenler gününü kutlayarak elini öptü. Yine asıl mesleği öğretmenlik olan Başkan Haluk Alıcık öğretmenler günün de Nazilli’de görev yapan öğretmenlere özel bir gece hazırlayarak Ahmet Şensan Kültür Merkezi’nde akşam yemeği verdi.

İstasyon Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan kutlamalar, Mehmet Yüzügüler Kültür Merkezi Tiyatro Salonu’nda devam etti. AK Parti Aydın Milletvekili Ali Gültekin Kılınç, Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Ercan’ın konuşmalarıyla başlayan programda aday öğretmelerin yemin töreni yapıldı. Programda emekliye ayrılan öğretmenlerin Hizmet Şeref Belgeleri’ni Kaymakamı Mehmet Okur verdi. ‘Öğretmen Olmak’ isimli oratoryo ve Menderes Anadolu Lisesi’nde eğitim gören iki öğrencinin piyano resitali seyirciler tarafından beğeni topladı. Programda, Nazilli genelinde görev yapan öğretmenler arasında düzenlenen ‘Öğretmen’ konulu şiir ve öğrenciler arasında düzenlenen ‘Öğretmenimi Seviyorum’ konulu şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye girenlerin ödülleri, ilçe protokolü tarafından takdim edildi. Ödül alanlara kitap ve boya takımıyla plaket verildi.

Menderes Anadolu Lisesi’nin sunumunu yaptığı 24 Kasım Öğretmenler günü programının ardından yine Nazilli Menderes Anadolu Lisesi öğretmenlerinin ve Okul Aile Birliği’nin katkılarıyla Nazilli Belediyesi Hizmet Binası önünde şehit öğretmenler için lokma hayrı yapıldı. Bu programlara iştirak eden Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık hiç unutmadığı Cumhuriyet ilk okulu emekli öğretmeni Ayten Ay’ın da öğretmenler gününü kutlayarak bir süre sohbet etti. Ayten Ay bu güne dek yaptığı başarılı çalışmalarla kendisini yakından takip ettiği Haluk Alıcık’ın öğretmeni olmaktan çok gurur duyduğunu ifade etti. Öğrencilik yıllarında da hep çalışkanlığı ve azmi ile ön plana çıktığını belirten öğretmen Ay “Bana böyle bir gururu ve şerefi yaşattığı için kendisine çok teşekkür ediyorum. Nazilli sevdasıyla Nazilli’ye karşılıksız hizmet veren ve bu sayede tüm Nazilli halkının gönlünü feth etmeyi başarmış birinin öğretmeni olmaktan çok mutlu ve onurluyum” dedi.

Öğretmenler günü kutlama etkinlikleri kapsamında Nazilli Halk Eğitim Merkezi Öğretmenler korosunun öğretmenler gününe özel konserine de katılan Alıcık Öğretmenler Gününe özel olarak Nazilli’de görev yapan öğretmenlere Ahmet Şensan Kültür Merkezinde akşam yemeği de verdi. Alıcık, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nün tüm öğretmenlere kutlu olmasını dileyerek “Öğretmenlik insanlık tarihinin en anlamlı ve ölümsüz mesleğidir. Ürünü insan olan ve başlı başına bir amaç olmaktan öte, bizleri yüce gayemize ulaştıran bir vasıftır. İnsan hayatında eğitim, davranışları doğru yönlendirmede ve insan haklarının gaspının engellenmesinde birinci derecede etkilidir. Bu yüzden öğretmenlerimize zor görevler düşmektedir. Geleceğin güvencesi eğitime, eğitim ise öğretmene dayalıdır. Öğretmenin vazifesi, gücü nispetinde erdemli toplum gayretine katkı sağlamaktır. Yaratılmışların en seçkini, en donanımlısı, en bilinçli olanı İnsan topluluğunda öğretmenler Dünyanın her yerinde en özverili ve saygıdeğer kişilerdir. Çocuklarımızı iyiye, güzele, aydınlığa ve bilgiye götüren öğretmenler, ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine çıkması, iyi yetişmiş, donanımlı bir neslin oluşması için de önemlidir. Gücünü sevgiden ve anlayıştan alan dünyanın en anlamlı ve en güzel mesleğini yapan öğretmenlerimizin gününü tekrar kutluyorum” dedi.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: