haber oku

ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

admin ~ 23 Kasım 2021 ~ Genel

Gücünü yüce Allah’tan alan, peygamberler mesleği, milleti maziden kopmadan atiye hazırlayan, yaptığı hizmetin karşılığını beklemeyen, yetiştirdiği nesillerin geldiği makamlar karşısında gururlanan fakat gururlandırılmayan fedakâr, cefakâr ve sevgi dolu başta Başöğretmen Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, öğretmenlerimin ve meslektaşlarımın 24 Kasım öğretmenler gününü kutluyorum. Ebedileşenler için Allah’tan rahmet diliyorum.

Öğretmenler gününün tayin edilmesi elbette güzel. Bu, yılın bir günü olunca bugün öğretmen sevgisinden daha fazla öğretmen sevgisi üzerine edebi söz ve nutuk geliştirme yarışı haline geliyor. Bütün program ve törenlere bakınız. Anlattıkları ve övdükleri öğretmenlik mesleği ve öğretmenleri karşılarında gördüklerinde ve karşılaştıklarında bu sözlerin gerektirdiği hiçbir davranışı göremezsiniz. Kendilerini yetiştiren öğretmenlerin hizmet etmelerini, kendilerini övmelerini, saygı gösterip el pençe divan durmalarını istemektedirler. “Bu ne perhiz, ne lahana turşusu” değil midir?

Öğretmenlerin evde, okulda, mahallede ve yurdumuzda itibarını yükseltmediğimiz müddetçe bu millet ve insanlık kurtulmaz. Çünkü milletlerin medeniyet yarışlarındaki yerleri, öğretmene verdikleri değerle ölçülürler.

Yılın her günü onların diye bir edebiyat geliştiriyorlar. Biz anamıza ve babamıza bile veremiyoruz her günümüzü. Keşke bir günde de olsa öğretmen problemleri konuşulmasa da çözülse. Programlarda öğretmenlerin şu derdi var kaldırıyoruz dense. Öğretmenin tatilini konuşanlar, öğretmenin 24 saat çalıştığını bilebilse. Alın teri karşısında aldığı ücreti konuşanlar, öğretmenini namerte, kredi kartlarına ve ikinci mesleğe muhtaç etmeseler. Her öğretmenler gününde ikramiye, zam veya ek maaş alacaklar mı diye umut tacirliği ile haber yapıp dalga geçmeseler. Öğretmenleri ve öğretmenlerini küçümsemeseler.

Bugünde yapılan konuşma ve nutuklardan farklı bir yazı olmuş olsa da hiç olmazsa günümüzde bari samimi, içten ve gönülden konuşmalıyız. Bugün ikiyüzlülük yapmayalım.

Bütün öğretmenlerin öğretmenler gününü kutlar sağlık, mutluluk, itibar, güven ve başarılar dilerim.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.