haber oku

ÖĞRETMENLERİN MAAŞLARI ARTIRILMALIDIR!

admin ~ 24 Kasım 2014 ~ Genel, Manşetler

ali u

Ali Uzunırmak: Öğretmenlerin maaşları arttırılmalıdır.

 

Çocuklarımıza bir harf öğretebilmek için en ücra köşelerde heyecanla görev yapan, milletimizin aydınlık geleceği için fedakârca hizmet veren bütün öğretmenlerimizin “Öğretmenler Günü’nü” kutluyorum.

 

Öğretmenlerimizin yüzde 79’unun kredi kartı borcu birikmiş. Yüzde 68’i, bankadan ayrıca kredi çekmiş. Öğretmenlerin yüzde 59’u kirada oturuyor. Öğretmenler, gelecek endişesi yaşıyor. Öğretmenlerimizin aylık ve ek ders ücretleri insanca bir hayat sürmeleri için yeterli değil.

 

Geçim sıkıntısı nedeniyle ek iş yapmak zorunda kalan öğretmenlerimizin maaşları arttırılmalı, ek ders ücretlerine zam yapılmalıdır.

 

Emekli maaşları, açlık sınırının altında kalan, emekli öğretmenlerimizin maaşları da derhal düzeltilmelidir.

 

Sayıları 300 bine ulaşan, atanamayan öğretmenlerimiz bir an evvel atanmalı, görevdeki öğretmenlerin atama ve nakil sorunları ile derslik sorunlarını çözülmelidir.

 

Mahrumiyet bölgelerinde görev yapan öğretmenlerin sıkıntıları giderilmeli, terör baskısıyla yaşama hakları baskı altına alınan, fedakar öğretmenlerimizin can güvenliği sağlanmalıdır.

 

Öğretmen; her önüne gelenin itip horlayabileceği bir kişilik olmaktan çıkarılmalı, hak ettiği saygınlığa kavuşturulmalıdır.

 

Keyfi şekilde görevlerinden alınan okul müdürlerin uğradığı haksızlıklar düzeltilmeli, mağduriyetleri giderilmelidir.

 

Bilinmelidir ki, aydınlığın simgesi, toplumun yol göstericisi öğretmenlerimizin, mesleklerinin saygınlığına yaraşır, hak ettikleri yaşam şartlarına ulaşmaları her zaman önceliklerimizden biri olacaktır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, başta görevi başında hain saldırılar sonucunda şehit düşen öğretmenlere Cenab-ı Allah’tan rahmet diler, hayatta olan tüm öğretmenlerimizin bu anlamlı gününü kutlar sevgi ve saygılarımı sunarım.

Ali UZUNIRMAK

Aydın Milletvekili

TBMM İdare Amiri


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: