haber oku

OKUL KANTİNLERİ DENETLENDİ!

admin ~ 04 Ekim 2013 ~ Genel, Manşetler

zabitakantindenetim2013 (5)

Okul kantinleri denetlendi

Nazilli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Sağlık İşleri Müdürlüğü Nazilli’deki ilköğretim, ortaöğretim ve Liselerin kantinlerini denetledi.

Denetimlerde, temizlik ve hijyen şartlarına uyulması, çalışanların kişisel temizlik kurallarına uymaları, gıdaların uygun şartlarda bulundurulması, gıda ürünlerinde son kullanma tarihlerinin geçmemiş ve orijinal ambalajlarının bozulmamış olması, ambalajsız gıdalara çıplak elle dokunulmaması, gıda ile temas eden ve gıda muhafazasında kullanılan madde ve malzemelerin gıda için üretilmiş olması detaylı bir şekilde incelendi.

Denetimler esnasında bir açıklama yapan Nazilli Belediyesi Zabıta Müdürü Erkan Özdemir, 2013 – 2014 eğitim öğretim yılının başlaması ile birlikte okullardaki kantin denetimlerinin yoğun bir şekilde devam ettiğini belirtti. Kantin denetimlerinde zabıta müdürlüğünün özellikle kantin Ruhsatlarının, satış fiyatlarını denetlediklerini söyledi. Sağlık İşleri Müdürü Dr. İrfan Özberk ise Zabıta Müdürlüğü ile birlikte yaptıkları denetimlerinde daha çok hijyen kuralları üzerinde durduklarını ve en önemlisi de okullarda gazlı içeceklerin satılıp satılmadığının kontrolünü yaptıklarını belirtti. İrfan Özberk Okullarda öğrencilere kesinlikle gazlı içecek satılmasına izin verilmeyeceğini ifade etti.

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık Nazilli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nün okul kantinlerinde rutin kontrollerini yaptığına dikkat çekerek “Öğrencilerimizin sağlığına büyük önem veriyoruz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin sağlıklı ortamlarda sağlıklı ürünler tüketmeleri için okul kantinlerini denetliyoruz” dedi.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: