haber oku

OKUL ÖNCESİ ŞENLİKLERİNE DAVETLİSİNİZ!

admin ~ 22 Mayıs 2014 ~ Genel, Manşetler

DSC_8603

Okul Öncesi Eğitim Şenlikleri başladı

Nazillide faaliyet gösteren Anaokullarının düzenlemiş olduğu Anaokulu Şenlikleri İstasyon Meydanında düzenlenen törenle etkinlikler başladı.

DSC_8621

Anaokullarının istasyon Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk koyması ile başlayan merasimlere, Belediye Başkan Vekili Deniz Depboylu, Milli Eğitim Müdürü Faruk Ercan, Anaokulu Müdürleri, , öğretmenler,  veliler ve Anaokulu öğrencileri katıldı. Çelenk koyma merasiminin ardından Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve geçtiğimiz günlerde Somada hayatını kaybeden maden işçileri adına saygı duruşunda bulunuldu.

DSC_8665

Tören Alanında okunan İstiklal Marşının ardından bir konuşma gerçekleştiren Milli Eğitim Müdürü Faruk Ercan okul Öncesi Eğitimin önemine vurgu yaparak, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün göstermiş olduğu Muasır Medeniyetler seviyesine ulaşma arzusunun tek yolunun eğitim olduğuna vurgu yaptı. Ercan, Çocukluğun insan yaşamındaki en değerli gelişim aşaması olduğunu söyleyerek, “Okul öncesi dönem insan hayatının en duyarlı dönemidir. Okul öncesi dönem çocukların fiziksel, sosyal, duygusal ve bilişsel gelişimlerinin en hızlı olduğu çağdır. Çocuğun okul öncesi eğitim kurumuna devam etmesi çocuktaki bu gelişmelerini daha da hızlandıracaktır. Okul Öncesi Eğitim Şenliklerinin Nazillimize hayırlı olmasını diliyorum”diye konuştu.

Milli Eğitim Müdürü Faruk Ercan’ın konuşmasının ardından İstasyon Meydanında toplanan kalabalık, kortej halinde Uzun Çarşıdan Belediye Önüne kadar yürüdü. Kortej sırasında birbirinden güzel Anaokulu Öğrencileri vatandaşın sempatisini topladı. Okul Öncesi Eğitim Şenliklerine 1 hafta boyunca sürecek. Okul Öncesi Eğitim Şenlikleri kapsamında, 22-23-24-26-27- Mayıs 2014 tarihlerinde okul öncesi öğrencileri ve velilerin katılımı ile Sümer Parkta piknik yapılacak. Şenlikler çerçevesinde 28 Mayıs 2014 tarihinde ise okul öncesi öğrencileri ve velilerin katılımı ile geleneksel halk oyunları ile okul stantlarında yüz boyama ve sanatsal etkinlikler sergilenecek.

 

Okul Öncesi Eğitim Şenlikleri 30 Mayıs Çarşamba günü saat 18.00’de Bağımsız Anaokulları ve Okul Öncesi Eğitim Sınıfı bulunan tüm okulların öğrenci ve velileri ile Sümer sahasında Geleneksel Çocuk Oyunları ve Uçurtma Şenliği ile son bulacak

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: