haber oku

ORGANİZE İŞLER BUNLAR!

~ 09 Ekim 2012 ~ Genel, Manşetler

girgin resim

 

Dünyanın her yerinde kan, gözyaşı, savaş, husumet ve vahşilik tüm hızıyla sürmektedir. Bunun karşısına geçmeye veya lanet etmeye bile cesaret edemeyenlerin hızla çoğaldığı bir topluluk haline gelmekteyiz.

Burada şu sözü hatırlatmadan geçemeyeceğim:

—Bu dünyada namusluların sesi, namussuzlar kadar çıkmadıkça dünya düzelmez.

Evet, şimdi namus olayı veya nelerin namussuzluk sayılacağı üzerinde durmayacağım. Bazen namussuz olaylarını ortaya çıkarırken bile, onlardan daha kötü duruma düşüveriyoruz. İşte bu, insanlığımızın ve inançlarımızın ölçüsünü ortaya koyuyor. Allah Resulü bir hadis-i şeriflerinde şöyle buyuyor:

“-Müslüman kardeşinin bir ayıbını örtenin, Allah bütün ayıplarını örter.”

Ayıp örtmek bazen faziletli davranışlardan, sevaplardan daha fazla kazanç getiriyor. Neden? Çünkü Müslümanlar arasında fitne ve fesadın yayılmasını önleyerek birlik beraberliğin devamını sağlıyor. Çünkü bence caminin içindeki nifaktansa, caminin dışındaki ittifak daha iyidir.

Günümüz dünyasının, kapitalist düzeni diyeceğim ama düzenlerin de içini boşalttıklarından diyemiyorum. Düzenler aynı ama düzenin ismini koymak hayli zor.

Dünyanın nereye gittiği belli değil. Dünyasını yok etmeğe çalışanlar, yanlarında birkaç millet ve topluluğu göz göre göre götürmeyi çalışmaktadırlar. Bu da, dünyanın kaydığı yönü anlamayı güçleştirmektedir.

Dünya üzerindeki devletlerin siyasetlerini ve insanlığa bakış açılarını incelediğinizde küresel dünya diye bir şeyin olamayacağını anlayacaksınız. Fakat dönüş o kadar kolay olmayacak. Benim daha önce söylediğim gibi:

—Sınırları kaldırıp küresel dünya oluşturmayı çalışanlar, geriye dönüşlerinde koskoca bir dünya savaşı bulacaklardır.

Küresel dünya düzeni, Siyonizm’in oyunu ve tezgâhı olduğundan, Yahudilerin kendilerinden olmayanlara insan gözü ile bakmadıkları için,  Siyonizm’in uşağı olma ve onlarla birlikte yokluğa gitme yoludur.

Onların yok olma durumları mı? O Allah’ın emridir. Hatta son olayları, onları sonlarına daha da yaklaştırdı. Şimdi hemen, herkesin sonu yok mu diyeceksiniz. Var, var olmasına fakat Yahudi milleti yok olmadan kıyametin kopmayacağını da bildirmeliyim.

Ayrıca Yahudilerin son zamanlarda özellikle Filistinli Müslüman kardeşlerimize yaptıkları zulümler, Suriye’de oynanan oyunlar tüm sağır ve dilsiz dünyanın dikkatinden kaçmıyor. Bakalım kim nasıl oyunlarını bozabilecek. Çünkü onlar bu olayları organizeli bir şekilde yapıyorlar. Hatta en çekindiklerini yanlarına almakta gecikmiyorlar.

Memleketimizin durumu bununla sınırlı kalsa iyi. Çünkü bir Müslüman kardeşinin ayağına batan diken bütün İslam âlemine ızdırap vermelidir. Biz dinimizden böyle biliriz. Allah’ın Resulünden böyle dinledik. Ama memleketimizdeki şehidler acaba bizleri ızdırap vermiyor mu?

Memleketin her karış toprağında yeniden şehidler vermeye başladık. Belki aynı tezgâhın oyunu olması ihtimalide var. Fakat ne yapalım? Nasıl olsa oyunun başındakine lanetletince yeterli oluyor diye mi düşünüyoruz.

Vatan toprağı kutsaldır. Bayrağın, bağımsızlığın ve vatanın olmadığı yerde dinde yoktur. Bizim acilen ülke toprakların üzerinde akan kanı durdurmamız gerekir. Durduruncaya kadar da bütün akan kanlar ve verilen Koçyiğitler şehitler için kişi, topluluk ve millet olarak ızdırap çektiğimizi göstermemiz gerekmez mi?

Yoksa sayıları ve uzun zamanı yönüyle bu şehidlerin gelmesini alıştık mı? Hani vatan savunması için her şeyini feda eden milletimiz, tepki ve protesto özelliğini mi yitiriyor?

Dünyanın istiklal ve bağımsızlık timsali milletinin bu hale gelebileceğini düşünmüyorum bile. Ama Hiçbir zaman şunu da unutmayalım:

—Olmaz olmaz deme, olmaz olmaz!

İşte bu günlerde en çok ihtiyacımız olan birlik beraberliğimizi bir bütün halinde tutmalıyız. Milli birlik ve beraberliğimizi yitirdikten sonra boş verin Müslüman kardeşlerimize yardıma gitmeyi, kendimize bile faydamız olamayacağını hepimiz pek ala biliyoruz.

Bu hassas dönemi akıl, milli ve manevi duygular ve inançla aşacağımızı yürekten inanıyor ve sizlere Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un bir beyiti ile veda ediyorum:

“-Girmeden bir millete tefrika, düşman giremez

Toplu vurdukça gönüller, onu top sindiremez…

Muhabbetle…

                                                                                                                                                             


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: