haber oku

ORTA ÖĞRETİM MASASI DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI!

admin ~ 19 Şubat 2013 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

IMG_1609

NAZİLLİ ÜLKÜ OCAĞI ORTAÖĞRETİM MASASI 2012 YIL SONU DEĞERLENDİRİLMESİ

 

Nazilli Ülkü Ocağı, Orta Öğretim Masasının 2012-2013 Eğitim Öğretim yılının II. yarısında yapılacak ve uygulanacak faaliyetler için toplandı.

Toplantı Orta Öğretim Masası Başkanı Ahmet MENGÜÇ ülküdaşımız öncülüğünde gerçekleştirildi. Arkadaşlara ikram edilen börekler ve çaylar ile birlikte görüş alışverişinde bulunuldu , çıkan sonuçta her dönem bir önceki dönemden daha verimli olması için daha çok çalışılacağı fikrine varıldı.

Ayrıca toplantıda Hocalı Katliamı’nın 21. yıl dönümü olması nedeniyle konu hakkında bilgi verildi.

Toplantıda kısa bir konuşma yapan Mengüç ;

‘’ Değerli kardeşlerim ; bugün beni kırmayıp zamanınızdan ödün verip buraya geldiğiniz için teşekkür ederim. Ülkücünün de yapması gereken budur . Öncelikle her zaman yanınızda olduğumu bilmenizi isterim. Ne olursa olsun , iyi veya kötü benimle paylaşmanınızı canı gönülden isterim. Ben siz başarılı olursanız, başarılı sayılırım. Aksi takdirde benim burada durmam bana göre fuzuli olur.

Şimdi sizlere Hocalı Katliamı hakkında birkaç bir şey söylemek istiyorum. Bildiğiniz üzere 1991 senesinde Dağlık Karabağ bağımsızlığını ilan etmiş , Sovyetleri bu bölgeden çekilmeye zorlamıştır.

Hocalı katliamına giden süreç hemen 1 yıl önce 1990 senesinde boy göstermiştir. Bu katliamdır ve en  büyük destekçisi , Ermenilere silah aktaran Ruslar olmuşlardır. Bu danışıklı dövüştür. Hemen ardından Gorbaçov yayınladığı bir bildiri ile  Karabağ daki silahları toplatmış ,hatta av yapan avcıların bile ellerinden silahlarını almışlardır. Ardından Ermeniler kendilerindeki silahlarla Ağustos ayında isyanlara başlamış , otobüsleri yakmışlar , yol kesmişler canlara kıymışlardır. Azeri köyleri basılmış Hocalı ya girilerek 1300 kişiye yakın olduğu tahmin edilen Ahıska Türkleri ve Azeriler hunharca öldürülmüş ,evlerinde diri diri yakılmışlardır. Allah bizlere o günleri tekrar yaşatmasın. Sizden tek isteğim kardeşlerim , bilgili , cesur , güçlü ve güvenilir ülkücüler olunuzki asla birdaha bu hainliğe teşebbüs edemesinler. ‘’ dedi.

Konuşmanın ardından öğrencilere kahvaltı verildi. Toplantı sonlandırıldı.Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: