haber oku

OSMAN GİRGİN 8.NAZİLLİ KÜLTÜR SANAT VE EDEBİYAT FESTİVALİNDE

admin ~ 28 Mart 2017 ~ Genel, Manşetler

DSCF1851

Eğitimci-Yazar Osman GİRGİN bu sene 8. Düzenlenen Nazilli Kültür, Sanat ve Edebiyat Festivalinde konferans verecektir.

24 Mart Cuma günü Nazilli Belediye Meydanı’nda açılan 8. Nazilli Kültür, sanat ve Edebiyat Festivalinin 01.04.2017 Cumartesi günü saat 16.30 deki konferansı Nazilli Eğitimci-Yazar Osman GİRGİN verecektir.

“Nazilli Tarihi ve Türklerin Anayurdu Anadolu” adlı konferansa bütün tarih ve Nazilli severler davetlidir. Yayınladığı altıncı kitabı olan “Türklerin Anayurdu” adlı romanı ile kendinden çok söz ettiren Eğitimci-Yazar Osman GİRGİN Türklerin anayurdu üzerindeki görüşlerini ve Nazilli tarihinin bilinmeyen yönlerini dinleyicilerine anlatacaktır.

osmanlıhaber.com ailesi olarak Eğitimci-Yazar Osman GİRGİN’E başarılar diliyoruz. Türklerin Anayurdu Anadolu’dur adlı çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz.

EĞİTİMCİ-YAZAR OSMAN GİRGİN

Eğitimci-Yazar Osman GİRGİN Kimdir?

Eğitimci-Yazar Osman GİRGİN, 3 Mart 1969 yılında Aydın’ın Yenipazar ilçesinde hem çiftçi hem de ticaretle uğraşan bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi.

İlkokulu Yenipazar Merkez İlkokulu’nda tamamladı. Üçüncü sınıfta babasını kaybetti. İlkokuldan sonra Nazilli İmam Hatip Lisesi’ne kaydoldu. Burada bir yıl okuduktan sonra devlet parasız yatılı sınavlarını kazanarak Burdur İmam Hatip Lisesi’ne gitti. Ortaöğrenimini Burdur İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. . 1990 yılında Burdur Eğitim Yüksek Okulu’ndan öğretmen olarak mezun oldu. Dört ay Aydın-Yenipazar’ın Çulhan, Hamzabali ve Karaçakal Köyü Mestanlar Mahallesi’nde vekil öğretmen olarak çalıştı.

11.02.1991 yılında öğretmenlik mesleğine başladı. Sırasıyla Ardahan-Yukarıkurdoğlu Köyü İlkokulu, İstanbul Üsküdar-Bahçelievler İlkokulu, Bozdoğan Hışımlar Köyü İlkokulu, Nazilli Demirciler İlköğretim Okulu, Nazilli Turan İlkokulu’nda öğretmenlik ve idarecilik yaptı. Halen Nazilli Cumhuriyet İlkokulunda öğretmenlik yapmaktadır.

Yazarın, yüzün üzerinde yayınlanmış makalesi olup, aynı zamanda otuzun üzerinde verdiği konferans vardır.

Çeşitli sivil toplum örgütlerinde idarecilik yaptı. Derneklerde ve amatör spor kulüplerinde görev aldı. Şuanda kendi haber ajansı olan osmanlıhaber.com’da habercilik ve köşe yazarlığı yazmaktadır. Ayrıca yerel gazetelerde ve ülke satındaki dergilerde fırsat buldukça yazı yazıyor.

Eğitimci-Yazar hobi olarak amatörce tiyatro çalışmalarına katılmaktadır. Nazilli Belediye Tiyatro Topluluğu ile beş  kez sahneye çıkmıştır.

Yaşam koçluğu konusunda da çalışmaları olan eğitimci-Yazar Osman GİRGİN, NAZİLLİ OSMANLI YAŞAM KOÇLUĞU (nosyakoç) bünyesinde çalışmaktadır.

2010 yılından itibaren kitap çıkarmaya başlayan yazarın yayınlanmış altı kitabı bulunmaktadır.

 

YAYINLANAN ESERLERİ

 

1-BOŞA YAŞAMIŞIM                            Öykü (2.baskı)                        2010

 

2-ANLATABİLDİĞİM ÜSTAD              Derleme                                 2011

 

3-BİR GÜL DE BENDEN                       Makale                                       2013

 

4-UZUN ÇARŞI HATIRASI                    Roman                                        2014

 

5-ANILARLA NAZİLLİ                          Araştırma (ANI)                2015

 

6-Türklerin Anayurdu                               Roman                                          2016

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.