haber oku

OSMAN GİRGİN, ALICIK’I MAKAMINDA ZİYARET ETTİ!

admin ~ 16 Ocak 2014 ~ Genel, Manşetler, Video Galerisi, Yazarlar

osman başkanla

Osman Girgin, Alıcık’ı makamında ziyaret etti

‘Bir Gülde Benden’ isimli üçüncü kitabını çıkartarak okurlarının beğenisine sunan Nazillili Eğitimci-Yazar Osman Girgin Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ı makamında ziyaret etti.

‘Boşa Yaşamışım’, ‘Anlatabildiğim Üstad’ kitaplarının adından ‘Bir Gülde Benden’ isimli üçüncü kitabını çıkartarak okurlarının beğenisine sunan Nazillili eğitimci-yazar Osman Girgin Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ı makamında ziyaret etti.

Eğitimci-Yazar Osman Girgin Başkan Alıcık’a makamında yaptığı ziyaretinde ‘Bir Gülde Benden’ isimli son kitabını Alıcık’a hediye ederek yeni kitabı hakkında bilgiler verdi. Seksen bir makaleden oluşan kitabında hayata dair her şeyi, insanların yaşarken karşılaştıkları problemlerden kurtulma yollarını anlatmaya çalıştığını belirten Osman Girgin üçüncü kitabını okuyucularına sunmuş olmanın sevincini yaşadığını ifade etti.

Kitaplarında kendine göre bir ilki başarmanın gayreti içerisinde olduğunu ve hazırlıklarını yaptığı ‘Uzun Çarşı Hatırası’ isimli dördüncü kitabının da yine kendi alanında bir ilk olacağını hatırlatan Osman Girgin “İlk kitabımda Cumhuriyet dönemi Türk kadının çektiği sıkıntıları ve bu sıkıntılara rağmen vatan ve milletine bağlığını anlatan, kendi Annemi anlatan bir hikaye kitabı çıkardım. İkinci kitabımda ise Cumhuriyet dönemi yazar, şair, eleştirmen, gazeteci, oyun yazarı ve siyasetçisi olan ve Cumhuriyet’in yurt dışına öğrenim için gönderdiği ilk öğrencilerden Üstad Necip Fazıl Kısakürek’in hayatı ve eserlerinden derleme yaptığım ‘Anlatabildiğim Üstad’ isimli derleme kitabımı çıkardım. Şuanda da okuyucularımla buluşturduğum geçmişten geleceğe köprü olmasını temenni ettiğim dini, milli ve güncel konuları birleştirerek yıllarca insanlara ışık olmasını istediğim konulardan seçtiğim ‘Bir Gülde Benden’ isimli makale türü üçüncü kitabımı çıkarmanın sevinci içerisindeyim. Dördüncü kitap olarak da yine kendi alanında bir ilk olacak olan roman çıkaracağım. Bunun da çalışmalarına başladım. Bu gök kubbede bir hoş seda bırakabilirsek ne mutlu bana” ifadelerini kullandı.

Osman Girgin’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Alıcık Osman Girgin imzalı ‘Bir Gülde Benden’ isimli kitabı yazarın elinden almanın mutluluğunu yaşadığını ifade ederek teşekkür etti. Yeni kitabının hayırlı olmasını dileyen Alıcık; “Sanata ve sanatçı duyarlılığına dünyanın her zamankinden çok daha fazla ihtiyaç olunduğu bir zamanda yaşıyoruz.  Şair ve yazarların kıymetini her zaman bilmeliyiz. Bir kentin kültürel ve sanatsal açıdan da kalkınması çok önemlidir ki aksi durumda tam anlamıyla bir kalkınmadan söz edilemez. İşte bu yüzden biz Nazilli Belediyesi olarak kültürel ve sanatsal faaliyetlere ve en önemlisi de yerel yazar ve şairlerimize her zaman destek verdik, vermeye de devam edeceğiz” dedi.

osmanlıhaber.com


Etiketler: ,

habere yorum yapın

Yorum yapın: