haber oku

OSMAN GİRGİN “UZUN ÇARŞI HATIRASI” ADLI ROMANINI BAŞKANA HEDİYE ETTİ!

admin ~ 19 Haziran 2014 ~ Genel, Manşetler

DSC_2352

Osman Girgin, Alıcık’ı makamında ziyaret etti

‘Uzun Çarşı Hatırası’ isimli dördüncü kitabını çıkartarak okurlarının beğenisine sunan Nazillili Eğitimci-Yazar Osman Girgin Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ı makamında ziyaret etti.

‘Boşa Yaşamışım’, ‘Anlatabildiğim Üstad’, ‘Bir Gülde Benden’ kitaplarının adından ‘Uzun Çarşı Hatırası’ isimli dördüncü kitabını çıkartarak okurlarının beğenisine sunan Nazillili Eğitimci-Yazar Osman Girgin Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ı makamında ziyaret etti.

Eğitimci-Yazar Osman Girgin Başkan Alıcık’a makamında yaptığı ziyaretinde ‘Uzun Çarşı Hatırası’ isimli son kitabını Alıcık’a hediye ederek yeni kitabı hakkında bilgiler verdi. Şuana kadar çıkardığı kitaplarında kendine göre bir ilki yapmaya çalıştığını ifade eden yazar Osman Girgin, son kitabı olan ‘Uzun Çarşı Hatırası’ isimli eserinde de Nazilli’de bir ilki gerçekleştirdi. Dördüncü kitabı aracılığıyla okurlarıyla buluşmanın sevinci içerisinde olduğunu söyledi.

Kitaplarında kendine göre bir ilki başarmanın gayreti içerisinde olduğunu belirten Osman Girgin ‘Uzun Çarşı Hatırası’ isimli dördüncü kitabının yine kendi alanında bir ilk olduğunu hatırlattı. Romanı yazma duygusu ve ihtiyacı veren, dünyanın en güzel bölgesinde doğmasına vesile kılan Rabbine, Nazilli’de yaşayan insanlara ve geçmiş ile kopmamayı sağlayan büyüklerine teşekkürlerini belirten Girgin, “Nazilli’miz uzun yaşam merkezi olmasıyla, yetiştirdiği ürünleriyle, medeniyetlere verdiği ilham kaynağıyla, doğal güzellikleriyle ve en önemlisi sıcakkanlı insanlarıyla daha birçok kitaba konu olacağı kesindir. Bu bereketli topraklardan nasıl yılda iki üç ürün alınıyorsa; bu topraklarla beslenen insanlarımızda dünyanın en üretken insanı olmaya namzettirler. Yeter ki tarım ve hayvancılığa baktıkları gibi bakmasınlar. Bu topraklar üzerinde her devirde kıymetli insanlar yetişmiştir. Bu toprakların altı da üstü de hazinelerle doludur. Günümüz hastalıklarından olan tembellik, gösteriş, verdiği sözde durmama, çekememezlik, yalan konuşma, emanete hıyanet etme, başkaları için yaşama ve ticarette hilekârlık bizi biz olmaktan çıkarmaktadır. Biz kendimizi ve yaratıcımızı unutmadığımız müddetçe bu zenginliklerin kıymetini bilebiliriz. Bu topraklar eskilerin tabiri ile ‘abdestsiz basılmaması gereken topraklardır” ifadelerini kullandı.

Osman Girgin’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Alıcık Osman Girgin imzalı ‘Uzun Çarşı Hatırası’ isimli kitabı yazarın elinden almanın mutluluğunu yaşadığını ifade ederek teşekkür etti. Yeni kitabının hayırlı olmasını dileyen Alıcık; “Sanata ve sanatçı duyarlılığına dünyanın her zamankinden çok daha fazla ihtiyaç olunduğu bir zamanda yaşıyoruz.  Şair ve yazarların kıymetini her zaman bilmeliyiz. Bir kentin kültürel ve sanatsal açıdan da kalkınması çok önemlidir ki aksi durumda tam anlamıyla bir kalkınmadan söz edilemez. İşte bu yüzden biz Nazilli Belediyesi olarak kültürel ve sanatsal faaliyetlere ve en önemlisi de yerel yazar ve şairlerimize her zaman destek verdik, vermeye de devam edeceğiz” dedi.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: