haber oku

OSMANLI PARKI AÇILDI!

admin ~ 19 Ocak 2014 ~ Genel, Manşetler

osmanliparkiacilistoreni (2)

Nazilli Belediyesi tarafından Dumlupınar Mahallesinde yapımı gerçekleştirilen Osmanlı Parkı düzenlenen açılış töreni ile halkın hizmetine girdi. Nazilli Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünce ihalesi yapılan parkın yüklenici firma tarafından inşaatının bitirilmesinden sonra, yeşil alan ve park içi düzenlemelerini yine Nazilli Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapıldı. Dumlupınar Mahallesinde bulunan ve tapunun 939 ada numarasında kayıtlı Bin 24 metrekare alan üzerindeki Osmanlı Parkında 347 metrekare yeşil alan, 553 metrekare taş kaplı alan bulunuyor. Park bünyesinde Osmanlı çeşmesi, şelaleli havuz, çocuk oyun alanı, 2 adet kamelya ve pergole yer alıyor.

 

Nazilli Belediyesi tarafından Dumlupınar Mahallesinde 85.‘incisi yapılan Osmanlı Parkının açılış törenine Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Denizli Yatağan Belediye Başkanı Tuncer Tunçbilek, Bursa Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Halil Döner, Nazilli MHP İlçe Başkanı Engin Kürşat Özcan, Belediye Meclis Üyeleri, Nazilli Belediyesi Başkan Yardımcıları, Oda Başkanları, Nazilli Mahalle Muhtarları, Köy Muhtarları, ile çok sayıda davetli katıldı.

Dumlupınar Mahalle Muhtarı Hüseyin Uludağ Dumlupınar mahallesine kazandırılan Osmanlı Parkının yapımında emeği geçen her kese teşekkür etti. Aşağı Nazilli’nin eskiden çarşı merkezi olan bu yerde kalbinin attığını kısa anekdotlarla anlatan Uludağ yapılan park ile Aşağı Nazilli’nin muhteşem bir görüntüye sahip olduğunu dile getirdi. Uludağ “Bu tarihi yerde zamanın çok değerli isimlerinden olan ve o dönemin Belediye Başkanlığını yapan Merhum Enver Yetkiner 1973 yılında belediyeye ait olan Hal binalarını yaptırmış. Daha sonra 1992 yılında yine dönenin Belediye Başkanı olan Ahmet Şensan döneminde de tekrar istimlak edilerek Pazar yeri olarak kullanılmaya başlanmıştır. O günlerde de çok kulanışlı olmayan hal binaları ve çarşı yerini 2012 yılında değerli Belediye Başkanımız ile birlikte yıkımını gerçekleştirdik. Bu gün burada gördüğünüz bu güzel parkın yapım çalışmalarını çok kısa sürede tamamlanarak Aşağı Nazilli’nin hizmetine sunulmasını sağlayan başta belediye başkanımız Haluk Alıcık olmak üzere emeği geçen her kese tek teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Aşağı Nazilli’de birçok proje hayata geçirildiğini ve uygulanan projelerle Aşağı Nazilli’nin çehresi önemli ölçüde değiştiğini ifade eden Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık; “İlçemizde belediye olarak kentin gelişimine önemli katkılar sunduğumuza inanıyorum. Bu güne dek Yüzlerce proje ile ilçemizin kalkınmasına katkı sağladık. Neredeyse Nazilli’nin her yerinde şantiye kurduk. Nazilli’nin aşağısı yukarısı batısı doğusu ayırımı gözetmeden dört bir yanında yeni projeler üretip hizmetler verdik. Biten projelerimiz ile kentimizin imajını değiştirdik değiştirmeye de devam ediyoruz. Biz başından bu yana yeşil alanlar konusunda ciddi çalışmalar yaptık. Nazilli’de şu anda toplamda 88 tane parkımız var. Bunlardan 48 tanesi daha önceden var olanlardı. Biz 40 tane daha park yaparak Nazilli’de 2014 yılı itibarı ile kişi başına düşen yeşil alan miktarını 5.21 metrekareye yükselttik. Şehrimizin her köşesinde vatandaşlarımızın gönül rahatlığı ile dinlenebilecekleri, sevdikleri ile huzur dolu ortamlarda muhabbet edebilecekleri ve çocuklarımızın güvenle oyun oynayabilecekleri ortamlar yaratmak istedik ve yarattık. Biliyorsunuz burası daha önce eski hal binalarının bulunduğu virane görünümlü bir alandı. Belediyemize ait olan bu alandaki eski binaları yıktık ve hemen parkımızın yapım çalışmalara başladık. Tarihi değer taşıyan Çarşı Camine yakın konumda bulunan bu parkımızın yapım süreci Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından çıkan izin kararı ile başladı. Nazilli Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından şehir merkezine yakışır tarzda projesi hazırlanan, Dumlupınar parkı yaklaşık 60 gün gibi kısa bir zaman süreci içerisinde bitirildi. Aşağı Nazilli’de birçok proje hayata geçirildi. Uygulanan değişimlerle Aşağı Nazilli’nin çehresi önemli ölçüde değişti. Yapımı bitirilen bu güzel park da tarihi önemi bulunan bu çevreye görünümü ile büyük katkı sağladığına inanıyorum. Kültür Varlıklarını Koruma kurulunun koruması altındaki Çarşı Camisi ile güzel bir görünüm ve bütünlük sağladı. Parkımızın hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. İnşallah halkımızda bu parkta en güzel günlerini saatlerini geçirirler” dedi.

Nazilli’yi karşılıksız sevdik sevmeye de devam edeceğiz diyerek sözlerine devam eden Alıcık belediye başkanlığına seçildiği günden itibaren Nazilli ve Nazilli’ye bağlı köy ve beldelerde yapılan hizmetleri ve çalışmaları kısa başlıklar halinde anlattı. Nazilli’de ve çevresinde daha yapılacak çok şeyin olduğunu hatırlatan Alıcık Nazilli’nin kurtuluşunun Üniversite kenti olmasına Organize sanayi şehri olarak gelişim göstermesine ve en önemlisi de bölgenin doğal kaynağı olan Jeotermal enerjinin de en kısa zamanda kullanmaya başlanmasıyla olacağını dile getirdi. Bu güne dek vatandaş yaşamalı ki Devlet yaşamalı ilkesini benimsediklerini ve düsturlarının bu milletin hizmetkarı ve Şehr-i Emin’i olmaktan geçtiğini belirterek “Bize bir daha ki dönem için tekrar şan vereceğinize inanıyorum ve bir dahaki yeni dönemimizde yapacağımız hizmetler ile Aşağı Nazilli’yi tanıyamayacaksınız” ifadelerini kullandı. Yapılan Konuşmalardan sonra vaiz Kasım Karaman’ın okuduğu açılış duasının ardından Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Dumlupınar Mahallesi Muhtarı Hüseyin Uludağ  ve açılışa katılanlar eşliğinde açılış kurdelesi kesilirken Nazilli Belediyesi Mehteran Takımı gösterilerini sundular. Bayram havasında kalabalık bir katılımın olduğu parkın açılış kurdelesi kesildikten sonra vatandaşlar parkın her bir kenar ve köşesinde Haluk Alıcık’ı ile adeta  fotoğraf çektirme yarışına girdi. Açılışa katılan vatandaşlar ve konuklara Nazilli Belediyesi tarafından lokma ikramında bulunuldu.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: