haber oku

osmanlıhaber.com’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ!

admin ~ 09 Haziran 2013 ~ Genel, Manşetler

DSCI0004

osmanlıhaber.com’A TEŞEKKÜR ZİYARET!

Yöremizin en büyük yazarlarından olan Araştırmacı-Yazar İbrahim KİRAZ osmanlıhaber.com’a ziyarette bulundu.

Son çıkardığı “DEMİRCİ MEHMET EFE 4” adlı kitabının tanıtımı ve yorumlanmasında yanında olduğumuzdan dolayı teşekkür ziyaretine gelen KİRAZ şunları söyledi:

DSCI0008

-“Demirci Mehmet Efe 4”kitabı benim 14. Kitabım. Her kitabım ilk kitabım gibi heyecan ve çalışma azmi veriyor. Özellikle Demirci Mehmet Efe ve Demirci Mehmet Efe’nin yanında durmuş bazı dönemler Efe’den bağımsız çalışmış kızanların da içinde bulunduğu yaklaşık dört kitabım daha piyasaya çıkacak. Onlarla birlikte Demirci Mehmet Efe destanını bitireceğiz. Ben Demirci Mehmet Efe Destanı için 15 il, 58 ilçe, 4017 köy dolaştım. Yazdığım her bilgi belgeli ve ses kayıtlıdır. Bu konuda herkese açık açık belgeleyebilirim.

Ben bu bilgileri demirci Mehmet Efe’nin üçüncü kızanı Sarı Mustafa ve63 kızanından elde ettim.

Demirci Mehmet Efe bundan yüz yıl önce yaşamasına rağmen aydın, vatan millet sevdalısı bir insanmış. Nazilli’de, Burdur’da, Isparta’da, Denizli’de Muğla’da ilk liseleri açan kişidir.

Sivas’a heyet gönderen Gazi Mustafa Kemal’in görüşlerini alan Demirci Mehmet Efe’ye Gazi Mustafa kemal Atatürk Heyet’i kabulünde şöyle konuşmuştur:

-“Değerli üyeler, düşmanı topraklarımızdan atmak için Aydın’da efeler, kızanlar, gençler, yaşlılar, kadınlar, kızlar bir vücut olmuş düşmanla kana kan, cana can savaşıyorlar. Ege’nin, Aydın’ın kahraman evlatlarıyla ne kadar övünsek azdır.”

İşte Demirci Mehmet Efe, işte Milli Mücadele, işte Milli Mücadele’nin başı Mustafa kemal Atatürk’ün sözleri.

Bende her zaman yanımda hissettiğim osmanlıhaber.com sahibi Egitimci-Yazar Osman GİRGİN’E teşekküre geldim. Teşekkür ederim. Tarihini, milletini, vatanını ve atasını hiçbir zaman unutmayarak yapacağı çalışmalarında başarılar dilerim. Dedi.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: