haber oku

ÖTÜKEN ÇİFTLİĞİ 3 YAŞINDA

admin ~ 31 Mayıs 2020 ~ Genel, Manşetler, Yazarlar

Ötüken Türklerin ilk ve devamlı başkentidir. Türkler ilk başkentlerini ve buradan yayıldıklarını ilan etmelerine rağmen ne zaman düşseler, zayıflasalar veya yok olmaya yüz tutsalar burada toplanıp buradan ayağa kalkmışlardır.

Aslında Türkler Ötüken (Ötügen)ismini toprak ana anlamında kullanmışlardır.

Nazilli-Güzelköy’deki  Ötüken Çiftliği on bin yıllık Türk tarihinin öze dönüş ve bereketli toprakların farkındalık oluşturabileceği muhteşem bir çiftliktir.

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Paşanın Anadolu’nun bozkır ovasının çorak topraklarında yemyeşil Orman çiftliği kurarak Türkün azmi ve çalışkanlığını dünyaya ispatlamıştır.

Atamızın izinde olan bizler çok daha fazla çalışarak bu yurdun her tarafını yemyeşil yapmalıyız. Bu memleket Türk yurdu olarak bütün dünyanın nazarında ve hayalinde olmalıdır. 21. Asır Türk yurdu olacaktır. Yapamazsak bu vebal bizimdir.

Bizim yılda üç mahsul veren her türlü bitkinin yetiştiği Nazilli’nin verimli topraklarında çiftlik oluşturmamız atalarımızın izinde olduğumuzu göstermez. Daha çok çalışmalıyız. Çok çiftlikler kurmalıyız.

Geçmişimize layık, günümüze yakışan geleceğe miras daha birçok çiftliklerle milletimizi şahlandırmalıyız. Bu millet spor salonlarında, parklarda ve kahve köşelerindeki insanlarla değil, toprak ananın kucağında güneşin bağrında, yeşilliklerin arasında ter dökerek, kas yaparak gelişecektir.

İki yılı bitiren üçüncü yaşına giren Ötüken Çiftliği, Nazilli- Güzelköy sınırları içerisinde her türlü yerli organik ürün ve hayvanı bulabileceğiniz ender çiftliklerden biridir.

MANİLERLE ÖTÜKEN

Töresini bilmeyen

Atasını sevmeyen

Ötüken’i ne bilsin

Çayımızı içmeyen

*****

Kuruldu otağımız

Şenlendi ocağımız

Türk yurdu Ötüken’de

Dikildi bayrağımız

***

Ötüken çiftliğimiz

Sağlıklıdır neslimiz

Organik ürünlerin

Adresi çiftliğimiz

 

ÖTÜKEN’DE BULUŞALIM!

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.