haber oku

‘OYUN OYNAYALIM MI?’ SAHNELENDİ!

admin ~ 16 Aralık 2013 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

 

AK2

Bu yıl yeni sezonuna başlayan Nazilli Belediyesi Tiyatro Topluluğu çocuk gurubu, ‘Oyun Oynayalım mı’  ile sahne aldı. Tek seanslık ve tek sahnelik tiyatro oyununda izdiham yaşandı..

‘Oyun Oynayalım mı’ adlı oyun ile yeni sezona perdelerini açan Nazilli Belediyesi Tiyatro Topluluğunun çocuk gurubu 14 Aralık Cumartesi günü Mehmet Yüzügüler Kültür Merkezi Tiyatro salonunda Yönetmenliğini Mukaddes Yüksel’in yaptığı sahne aldı. Tek seanslık ve tek sahnelik tiyatro oyununda izdiham yaşanırken, oyunu izlemek için gelen pek çok seyirci tiyatronun kapısından dönmek zorunda kaldı.

Nazilli Belediyesi Tiyatro Topluluğu’nun eğitmeni Mukaddes Yüksel “yaklaşık 3 ay gibi bir süreçte hazırladığımız ve hazırlıklarını yaptığımız tiyatro oyunumuza seyircimizden büyük ilgi ve talep gelmesi hem beni hem de çocuk gurubu oyuncularımı çok sevindirdi. Artık 5 yıldır belirli bir seviyeye oturttuğumuz tiyatro topluluğumuzun yetişkin gurubu da, çocuk gurubu da bu işe gönül vererek emek vererek ve hiçbir maddi beklenti içine girmeyerek çalışıyorlar. Unutulmamalıdır ki  tiyatro sanatı kültürel yaşamın vazgeçilmez bir öğesidir. Nazilli Belediyesi ve değerli Başkanımız Haluk Alıcık 5 yıl önce böyle bir fırsatı bizlere ve özellikle Nazilli halkına sunarak en güzel adımı atmıştır.  Özellikle Başkanımız Haluk Alıcık Nazilli’de tiyatronun daha çok kişiye ulaşması adına yapılan çalışmaları her zaman destekleyerek bu güne taşımıştır. Kendisine topluluğumuzdaki tüm oyuncular ve Naziili halkı adına teşekkürü bir borç biliyorum” dedi.

Yönetmenliğini Mukaddes Yüksel’in yaptığı ‘Oyun Oynayalım mı’ adlı tiyatro oyunu ile 14 Aralık Cumartesi günü Mehmet Yüzügüler Kültür Merkezi Tiyatro salonunda perde açan tiyatro gurubunun oyunları seyirci tarafından beğeni ile izlenirken oyun sonunda Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık adına Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Öztürk ‘Oyun Oynayalım mı’nın  yazarı ve yönetmeni Mukaddes Yüksel’e çiçek takdim etti. Haluk Öztürk tiyatro oyununun, oyuncuları olan Deniz Çiftçi, Semra Öge, Hazal Doğan, Beyza Subakan, Gamze Gülsoykan, Cihan Tarhan, Melih Özden, Ali Yavuz, Kübra Köner, Abdullah Köner, Ülkay İlhan, Sanem Köner, Sinem Arabacı, Serel Moralı, Selin Yüksel, Pelinsu Yumurtaş, Füsun Çıkrıkçı Dudurga, Burcu Sandıkcıoğlu, Tuğçe Özcan, Sevim Güven, Ayböke Çetin, Süleyman Gönül, Mustafa Aslan, Utkucan İlhan, Merve Türker ve Aziz Can Tepe’yi tek tek kutlayarak hediyeler verdi.

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: