haber oku

ÖZEL EĞİTİM ÖĞRENCİLERİNDEN BAŞKANA ZİYARET

admin ~ 06 Mart 2016 ~ Genel, Manşetler

DSC_0040

Nazilli/Güzelköy Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve İş Uygulama Merkezi Okulu Müdürü Emrullah Çolak, Müdür Yardımcısı Hacer Kaymaz, okul öğretmenleri ve öğrencileri Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ı makamında ziyaret etti.

Başkan Alıcık makamında ağırladığı Güzelköy Özel Eğitim Uygulama Ve İş Uygulama Merkezi öğretmen ve öğrencilerine ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek okulun özel öğrencileri ile sohbet etti. Meyve suyu ikramında bulunduğu öğrencilerin kendisine sık sık sorular sorması ve sempatik davranışlarda bulunmasından dolayı hoşnut kalan Başkan Alıcık, “Hepinizi çok seviyorum. Sizler benim gerçekten çok özelsiniz” ifadelerini kullandı.

Ziyarette okulun işleyişi ve faaliyetleri hakkında Başkan Alıcık’a bilgi veren Okul Müdür Emrullah Çolak bu yıl faaliyete geçen ve toplam 150 öğrenci ile 44 öğretmeni bulunan Nazilli/Güzelköy Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve İş Uygulama Merkezi okulunun kapasitesi konusundaki sıkıntıları dile getirdi. Müdür Emrullah Çolak Merkezde öğrencilerin eğitimlerini 15 derslikte tekli öğretimle devam ettirmekte olduklarını belirterek okulun kapasitesinin arttırılması konusunda Başkan Alıcık’dan destek istedi.  Emrullah Çolak; “Okul binamız Nazillimiz ve çevresindeki öğrencilerimiz için yeterli gelmiyor, 150 öğrenciye hizmet verecek kapasitede olan okulumuza şu an çok fazla talep var. Yaklaşık 300’ e yakın öğrenci ve sırada beklemekte. Özel çocuklarımıza ulaşabilmek adına okul binamızın kapasitesinin artırılması konusunda biz gerekli birimlere ulaştık ancak sizinde bu konuda bize destek olmanızı diliyoruz. Ayrıca okul bahçemizin çimlendirilmesi için belediyemizin desteğini istiyoruz” dedi.

Konuşmalar sırasında Nazilli’de açılması planlanan Dawn cafe projesinin hayata geçirilmesi ile ilgili Müdür Emrullah Çolak ve öğretmenler ile fikir telakkisi yapan Belediye Başkanı Haluk Alıcık bu projeye ile ilgili gelişmeleri yakından takip edeceğini bu projenin şehir merkezinde rahatlıkla gidilip gelinebilecek bir yer olması için özen gösterileceğini kaydetti. Bu projenin hayata geçmesi ile Güzelköy Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve İş Uygulama Merkezi Okulu öğrencilerinin de sosyalleşmesinde olumlu katkısı olacağını ifade eden Başkan Alıcık “Bu çocuklar bizim çocuklarımız. Onlara sahip çıkmak hepimizin görevi. Siz öğretmenlerimiz gerçekten çok önemli bir sorumluluk taşıyor,  en zoru başarıyor. Biz bu güne kadar Nazilli Belediyesi olarak tüm okullarımıza maddi ve manevi desteklerimizi yaptığımız gibi bu merkezimizde de sürdürmeye devam edeceğiz. Okulun eksikliklerin giderilmesi hususunda elimizden geldiğince ve imkanlar dahilinde yardımcı olmak bizim görevimizdir” dedi.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.