haber oku

PASHAYEVA DÜNYAYA SESLENDİ: TÜRKİYE YALNIZ DEĞİLDİR!

~ 20 Şubat 2018 ~ Genel, Manşetler

htmlimage
Nazilli Belediyesi tarafından Şirinevler Mahallesinde yapımı gerçekleştirilen Karabağ Parkı ve Hocalı soykırımı Anıtı düzenlenen törenle açıldı.

Törene, Azerbaycan Milletvekili Ganira Pashayeva, Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Azerbaycan İlimler Akademisi Felsefe Enstitü Başkanı İlham Mammazada, Bilimler Akademisi Ünvanı Başkanı Rena Mirrazada, Azerbaycan Devlet Sanatçısı Nuriyya Hüseynova, Bağırova Sivil Toplum Kuruluşu Başkanı Arzu Bağırova, siyasi parti temsilcileri, STK üyeleri ve yöneticileri, muhtarlar ve yüzlerce Nazillili vatandaş katıldı.

htmlimage (1)

SEVGİLİ KARABAĞLILAR…”
Parkın açılışından dolayı duyduğu mutluluğu dile getiren ve konuşmasına ‘sevgili Karabağlılar diyerek başlayan Pashayeva, “Bugün PKK, PYD, YPG gibi çeşitli terör örgütlerinin arkasında durarak Türkiye’yi zayıflatmak isteyenlere buradan ‘Türkiye yalnız değil. Türkiye’yi zayıflatmaya sizin gücünüz yetmez. Türkiye için canını vermeye hazır olan ben de dâhil on milyonlarca Türk evladı var’ mesajını vermeye geldik” sözlerini kaydetti.

Güçlü bir Türkiye’nin güçlü bir Azerbaycan anlamına geldiğine işaret eden Pashayeva Birleşmiş Milletlere seslenerek, “Ey Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, aldığı kararları uygulamak için Ermenistan’a baskı uygulamayanlar, tam aksine o işgalci zihniyete farklı farklı yollarla destek verenler, Azerbaycan orada yalnız değil” diyerek, Karabağ’ı işgalden kurtaracaklarını ve orada bir Nazilli Parkı açacaklarının sözünü verdi.

TÜRK AZERBAYCAN KARDEŞLİĞİ DEVAM EDECEK
Kaymakam İbrahim Küçük ise, Azerbaycan ile Türkiye arasındaki kardeşliğin dün olduğu gibi gelecekte de devam edeceğini vurguladı.

Konuşmaların ardından Karabağ Park ve Hocalı Katliamı Anıtının açılışı gerçekleştirildi.

osmanlıhaber.com

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.