haber oku

PEYGAMBERİMİZ (S.A.V.) İÇİN ŞERBET DAĞITILDI!

admin ~ 17 Nisan 2014 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

DSC_6698

Kutlu Doğum Haftasında Osmanlı Çeşmesinden Şerbet İkram Edildi

Nazilli Belediyesi tarafından hazırlanan 2 ton luk şerbet Kutlu doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Osmanlı çeşmesinin musluklarından akıtılarak 7 bin vatandaşa ikram edildi.

Peygamberimiz Hz. Muhammed’in doğum gününün de içinde bulunduğu Kutlu Doğum Haftası nedeni ile Nazilli Belediye meydanındaki Osmanlı çeşmesinden yine şerbet aktı. Kutlamalar çerçevesinde Nazilli Belediyesi tarafından hazırlanan 2 ton luk şerbet Kutlu doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Osmanlı çeşmesinin musluklarından akıtılarak 7 bin vatandaşa ikram edildi.

Peygamberimiz Hz. Muhammed’in doğum gününün de içinde bulunduğu Kutlu Doğum Haftası’nı en iyi şekilde kutlamaya çalıştıklarını ifade eden Başkan Alıcık, “Nazilli Belediyesi olarak bizler âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimizin doğumunun 1443. Yıldönümünde Osmanlı çeşmemizden tüm halkımıza şerbet ikramında bulunduk. Allah kabul etsin. Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) efendimizin örnek ahlakı, güzel sözleri ve kutlu mirası tüm insanlık için yegâne ümit ve mutluluk kapısıdır. Hz. Peygamber’in ortaya koyduğu örneklik çerçevesinde bizde bu güzel hafta içerisinde gelenek haline gelen Kutlu Doğum Haftasını amaçlarına uygun bir şekilde kutluyoruz. Türk kültürünün sağlam bir mesnedi, milletimizi birlik ve bütünlük içinde aydınlık geleceğe taşıyacak sağlam bir gelenektir. Takip ettiğimiz geleneğin gücü ve bunun hâlâ milletimizin gönlünde dipdiri yaşaması, gelecek için bizleri umutlandırmaktadır. Yüzyıllardır görülmüştür ki Türk Milleti inançlıdır, hoş görülüdür, dinî inançlarını bir kavga konusu olarak değil, barış ve huzur kaynağı olarak görmektedir. Bu vesile ile içerisinde bulunduğumuz Kutlu Doğum Haftası’nın, Türkiye’mize ve tüm insanlığa rahmet, barış ve kardeşlik getirmesini, yüce Allah’tan niyaz ediyorum” diye konuştu.

osmanlıhaber.com

 

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: