haber oku

POZİTİF DÜŞÜNCENİN GÜCÜ!

admin ~ 10 Nisan 2014 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

DSC_0011

Depboylu, Pozitif Düşüncenin Gücünü anlattı

 

Psikolojik Danışman Deniz Depboylu Nazilli Belediyesi Mehmet Yüzügüler Kültür Merkezi Tiyatro Salonu’nda “Pozitif Düşünebilmeyi Öğrenmek” isimli bir konferans verdi.

 

Yoğun izleyici topluğu önünde hazırladığı sunumlar eşliğinde pozitif düşüncenin insan psikolojisi üzerindeki etkilerini örneklerle anlatan Depboylu, İnsanların hayatta mutsuz olmaların en büyük sebeplerinden birinin hayata sürekli kendi pencerelerinden bakmaları olduğunu söyledi. Her olayın herkes için farklı anlamlar taşıdığını ifade eden Depboylu “Herkes için farklı anlam taşıyan olaylar farkı sonuçlar doğurur. Bireylerin davranışlarındaki asıl değişikliğin nedeni budur”dedi.

 

Konuşmasında pozitif düşünceyle ilgili eski filozof ve düşünürlerden örnekler veren Depboylu; Sokrates, Platon, Ömer Hayyam, Gandi ve Mevlana’nın düşünce ve olumlu düşünce ile ilgili sözlerine de yer verdi. İnsan düşüncesinin ve konuşma üslubunun canlılar üzerinde olumlu ya da olumsuz etkilerinin olabileceğini savunan Depboylu, hazırlamış olduğu Suyun Mucizesi isimli sunumunda ise dünyanın yüzde yetmişinin su olduğu gibi insan vücudunun da yüzde yetmişinin su olduğunu belirterek, suyun olumlu ya da olumsuz söz ve eylemlerden etkilendiğini kaydetti. Su taneciğinin olumlu ve olumsuz sözlerden etkilenerek nasıl şekil değiştirdiğinin kanıtları olan fotoğrafların sunumunu katılımcılar ilgi ve beğeni ile izledi.

 

İzleyiciler tarafından büyük beğeni toplayan Pozitif Düşüncenin gücü isimli konferans alkışlar eşliğinde sona erdi.

osmanlıhaber.com

 

 

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: