haber oku

RAMAZAN DENETİMLERİ!

admin ~ 20 Temmuz 2012 ~ Genel, Manşetler

 

pidedenetim-basin (6)pidedenetim-basin (8)

Ramazan Pidesi ve Pideciler Denetlendi

Nazilli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, iftar sofralarının vazgeçilmezleri arasında yer alan Ramazan pidesi üreten fırınları mercek altına aldı. Pidelerin hijyenik ve gramaja uygun üretilip üretilmediği konusunda fırınları denetleyen ekipler, esnafı bu konuda duyarlı olmaya davet etti.

Nazilli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Ramazan ayının simgelerinden olan pidelerin sağlıklı şartlarda üretilip üretilmediği noktasında denetimlerini sıklaştırdı. Ramazan ayı münasebetiyle halkın sıkça tercih ettiği ve iftar sofralarının vazgeçilmezi Ramazan pidesini üreten fırınlar, şehirde pide üretimi yapan ve satan  işletmelerZabıta Müdürlüğü ekipleri ve Belediye Doktoru İrfan Özberk tarafından  denetlendi. Denetimlerde fırınların genel temizliği, ekmeğin ve pidenin gramajı, işletmenin ruhsatı ve sağlık karnelerine bakılarak genelde kurallara uydukları belirlendi.

Nazilli Belediyesi Zabıta Müdürü Erkan Özdemir, yaptığı açıklamada, mübarek ramazan pidesinin hijyenik olarak üretimi ve gramajı konusunda hassas davranıldığını belirterek, denetimlerin Ramazan ayı içerisinde sıkça yapılacağını söyledi. Zabıta Müdürü Erkan Özdemir, konu ile ilgili fırıncıların da konuya hassasiyet göstermelerini isteyerek, Ramazan ayının simgesi olan pidenin, hijyenik şartlarda gramaja uygun üretilmesi hususunda uyarılarda bulundu. Özdemir, aksi halde kesinlikle bu hususta tahammül gösterilmeyip bu kişilerin cezalandırılacağını da sözlerine ekledi.

Gıda üretimi ve satışı yapan yerlere yönelik kontrollerin Ramazan boyunca devam edeceğini belirten Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, “Gıda satışı ve üretimi yapan yerlere rutin olarak yaptığımız denetimleri Ramazan nedeniyle artırdık. Esnafımızın her zaman yanındayız, ancak onlardan da vatandaşın sağlığını tehlikeye atmamalarını ve mağdur bırakmamalarını istiyoruz. Ramazan pidelerinin gramajlarına uygun olarak hijyenik koşullarda üretilmesi ve satışlarının yapılmasını istiyoruz. Belediyemiz bünyesinde bulunan Zabıta ve Sağlık Müdürlüğü ekiplerimiz ramazan ayı boyunca ilçe içerisindeki kontrollerini sürdürecekler. Pide üretimi ve  satışını yapan esnafların da kendilerini zor duruma düşürmemeleri için kurallara uymalarını istiyoruz. İşletme sahipleri de, genel temizlik kurallarına uyarak üretimlerini yapsın. Denetimler sırasında kurallara uyan işletme sahiplerini gördük. Bizden tam not aldılar. Kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: