haber oku

RAMAZANIN GÜZELLİĞİ!

admin ~ 11 Ağustos 2012 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

arslanlizaferiftar (6)

Arslanlı Zafer Mahallesinde İftar Kaynaşması

Alıcık, Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği iftar yemeğinde, Ramazan ayının birleştirici ve kaynaştırıcı özelliğine vurgu yaptı. 

Nazilli’nin Arslanlı Zafer mahallesi sakinleri İftar yemeğinde buluştu. Zafer Mahallesi muhtarı İbrahim Topçuoğlu önderliğinde mahalle sakinleri zafer mahallesindeki parkta iftar yemeği verdiler. Yemeğe Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Seydi Salman, İlçe Emniyet Müdür Vekili M. Ali Berksoy, İl Genel Meclisi Üyesi Ahmet Eker, Oda Başkanları, Muhtarlar, Küçük Sanayi Kooperatif Başkanı Nuri Arslan ve mahalle sakinleri katıldı.

Arslanlı Zafer mahallesinin organize ettiği iftar yemeğine Küçük Sanayi Kooperatif Başkanı Nuri Arslan, Şoförler Odası Başkanı Seyfi Çalışkan ve Arslanlı şehir içi minibüsçüleri de katkıda bulundu.700 kişinin katıldığı iftar yemeğini Aşçı Mehmet Vural hazırladı. Mahalle gençleri de servis yaptı. İftar yemeğinin sofra ve ramazan duasını Arslanlı mahallesi merkez camii imamı Necati Çetin okudu.

Nazilli Belediye Başkanı mahalle sakinlerine ve katkısı olan herkese teşekkür ederek Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği iftar yemeğinde, Ramazan ayının birleştirici ve kaynaştırıcı özelliğine vurgu yaptı. Alıcık yemek sırasında ve öncesinde mahalle sakinleri ve gelen misafirlerle tek tek ilgilenip hal hatır sordu. Başkan Alıcık;” Arslanlı Zafer mahallesi muhtarımın böyle bir organize yapmasından dolayı kendisini kutluyorum. Katkısı olan her kestende Allah Razı olsun diyorum.” dedi. Ramazan ayının insanın kendini her yönüyle hesaba çektiği zaman dilimi olduğunu belirtti. Temel problem, Allah’ın insana verdiği değeri insanın insana vermeme problemi olduğunu ifade eden Alıcık; “Unutmamak lazım ki Kur’an’da ‘biz adem oğlunu aziz ve kıymetli yarattık deniliyor.’ Allah’ın insanoğluna verdiği bu kıymet ve değer hiçbir canlı ve fani tarafından onun elinden alınma hakkı ve yetkisi kimseye ait değildir. Hz. Ömer’in ifadesiyle insanlar hür olarak doğar, onların haklarını ellerinden almaya hiç kimsenin yetkisi yoktur. Problemlerin başı, Allah’ın insana verdiği bu hakların ona tevdi edilmeyişindedir. Bunun hiçbir mazereti ve gerekçesi olamaz. Bu, söz konusu da edilemez.” diye konuştu.

İftarını zeytin ve hurmayla açan davetlilere yemek sonrasında çevrede bulunan bahçelerden hemen anında taze incir ve üzüm ikramında bulunuldu. Çay ve kahvelerin içildiği sırada mahallenin muhtarı İbrahim Topçuoğlu katılımlarından ve katkılarından dolayı teşekkür ederek “herkesten Allah Razı olsun” dedi. Mahalle sakinleri teravih


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: