haber oku

RAUF DENKTAŞ PARKI HİZMETİNİZDE!

admin ~ 17 Aralık 2012 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

raufdenktasparki (10)

Rauf Denktaş Parkı Vatandaşların Hizmetinde

Nazilli Belediye Başkanlığı tarafından Yeşil alan ve park düzenlemesi ile park ekipmanları alımı projesi kapsamında yeni parkların yapımı çalışmaları devam ediyor

Vatandaşların ihtiyaç ve istekleri doğrultusunda ilçemize ” Yeşil alan ve park düzenlemesi ile park ekipmanları alımı projesi” kapsamında yeni parklar yapımı çalışmaları devam ediyor. Nazilli Belediye Başkanlığı tarafından projelendirilerek yapımı bitirilen ve hizmet vermeye başlayan Mehmet Özalp Bulvarı yolu ile 2 sokak köşesinde ki bölüme park yapıldı. Zafer Mahallesi’nde 2775 m2 ‘lik alanda yapılan parkın 1237 m2’lik bölümü yeşil alan, 196 m2’lik bölümü Çocuk Oyun alanı, 210 m2’si Basketbol Sahası ve 1132 m2’lik bölümü de yürüyüş alanı olarak ayrıldı.

Nazilli Belediyesi tarafından tasarımı yapılan bu parkın içinde ayrıca park ve bahçelerde kullanılan fitnesi spor aletleri, vatandaşların dinlenmeleri için oturma bankları da konularak ayrıca ağaçlandırma çalışmaları yapıldı.

Zafer Mahallesi Mehmet Özalp Bulvarı ile 2 sokak köşesinde vatandaşların hizmetine sunulan parka Merhum Rauf Denktaş’ın adı verildi. Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık; “Vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda Mahallerimizdeki ihtiyaçları da göz önünde tutarak yeni parklar yapıyoruz. Yaptığımız parklarda özellikle çocukların güvenliğinin ön planda tuttuk. Kullanılan malzemeler hem sağlık hem güvenlik açısından oldukça kaliteli. 2013 yılına girerken bu parkımızı vatandaşlarımıza özellikle çocuklar ve gençlerimize hediye ediyoruz. Belediyemizce yapılmış modern yolumuz olan Mehmet Özalp Bulvarına yakışır bu parkımızın adını da Belediye Meclis Üyelerimizle birlikte aldığımız karar gereği Merhum Rauf Denktaş’ın ismini verdik. Bu güne kadar yaptığımız işlerimizde vatanımız ve Nazilli’miz için bir şeyler yapmış yada vatan uğruna canını vermiş önemli şahsiyetlerin isimlerini vererek yaşatmaya özen gösteriyoruz. Merhum Rauf Denktaş’ın ismini de bu parkımızda yaşatacağız. Önümüzdeki günlerde Nazilli’mizin çehresini değiştirecek projemiz uygulamaya koyarak yapım çalışmalarına başlayacağız” dedi.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: