haber oku

REGAİB KANDİLİ COŞKUSU!

admin ~ 02 Mayıs 2014 ~ Genel, Manşetler

regaib1

REGAİB KANDİLİ COŞKUYLA KUTLANDI!

Nazilli Ülkü Ocakları üç ayların başlangıcı ve üç ayların ilk Cuma gecesi olan regaib kandilini Yasin-i şerif okuyarak ve dua ederek kutladı.

Nazilli Ülkü Ocakları Alparslan Türkeş Konferans Salonu’nda gerçekleşen program Adnan Menderes Üniversitesi ülkücüleri tarafından da büyük ilgi gördü.

regaib3

Program Eğitimci-Yazar Osman Girgin tarafından gerçekleştirilen regaib kandili hakkındaki sohbetle açıldı. Ardından okunan Yasin-i Şerif ve dualarla son buldu. Duaların ardından dağıtılan ikramlar yenildikten sonra topluca yatsı namazına gidildi.

 

regaib 4
Üç ayların ilk Cuma gecesini regaib kandili olarak kutlamaktayız. Regaib “bahşişler, ikramiyeler, hediyeler” anlamını ifade eder.
Adında anlaşılacağı üzere bu gece Allah’ın hediye ve ikramiyeleri boldur. Bu geceyi ibadetle geçirmek büyük sevaptır.
“Şu beş gecede yapılan dua geri çevrilmez: Regaib gecesi, Şaban’ın 15.gecesi, Cuma gecesi, ramazan bayramı ve kurban bayramı gecesi” (İbn Asâkir)
Bu geceler hatalarımızdan ve günahlarımızdan tövbe etmemize vesile olmalıdır.
Bu gece, Hz. Âmine validemizin(r.a.) Resûlullah Efendimiz’e(s.a.v) hamileliğini fark ettiği gece olduğu da rivayet edilir.

regaib
İşte bu kadar faziletli olan regaib kandilini bütün Müslümanların kazançla bereketle ve dualarla geçirmeleri temennisiyle diyerek konuşmasını bitirdi.

regaib2

Bizde osmanlıhaber.com ailesi olarak regaib kandilinizi bir kere daha kutlar hayırlara vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ederiz.

Alperen GİRGİN

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: