haber oku

SAĞLIK HER ŞEYİN BAŞI!

admin ~ 20 Temmuz 2012 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

tibbiatiktoplamaaraci (7)tibbiatiktoplamaaraci (4)

Tıbbi Atık Toplama Aracı Alındı 

GEKA projesi uygulamasında Tıbbi atıkların toplatılması ve taşınması için alınan kamyon  tıbbi atık toplama aracına dönüştürülecek.

İktisadi Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında Nazilli Belediyesi Çevre Koruma Müdürü Fatma Tülin Kandemir’in hazırladığı “Sağlık Atıkları Sağlığımızı Bozmasın” isimli proje (GEKA) Güney Ege Kalkınma Ajansı tarafından kabul edildi.  “Sağlık Atıkları Sağlığımızı Bozmasın” isimli proje uygulanması için Nazilli Belediyesi 1 adet Tıbbi atık toplama kamyonu aldı.

Nazilli Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğünce hazırlan Proje uygulamasında Tıbbi atıkların, tüm sağlık kuruluşlarından (hastaneler, sağlık ocakları, sağlık merkezleri ve tüm sağlıkla ilgili muayenehanelerde) oluşan tıbbi atıkların yönetmeliğine uygun olarak toplanabilmesi için tıbbi atık aracına dönüştürülmek üzere alınan kamyon belediye araç parkına katıldı.

Nazilli’de bulunan tüm sağlık kuruluşlarından Tıbbi atıkların toplatılması için Nazilli Belediyesi tarafından Devlet Malzeme Ofisinden Isuzu NPR 8 ŞASİ Kamyon alındığını belirten Başkan Haluk Alıcık; “Alınan bu aracın tıbbi atık toplama ve taşıma aracına dönüştürülmesi için özel bir şirkete ihalesi yapıldı. Nazilli’de bulunan tüm sağlık kuruluşlarından Tıbbi atıkların toplatılması için alınan Isuzu NPR 8 ŞASİ Kamyonun en kısa zamanda tıbbi atık toplama ve taşıma aracına dönüştürülmesi ile proje uygulaması Nazilli’de başlayacak “ dedi.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: