haber oku

ŞAİR-YAZAR AYŞE KAVAK

~ 24 Ağustos 2014 ~ Genel, Manşetler

AK6

ŞAİR-YAZAR AYŞE KAVAK

1967 yılında Eskişehir’in şirin bir kasabasında dünya ya gelen Ayşe Kavak orta öğrenim yıllarından itibaren güzel sanatlara ve edebiyata ilgi duymuş ve bu ilgisini günümüze kadar taşımıştır. Çeşitli türdeki yağlı boya çalışmaları ve ‘mutluluk nerede’ adlı eseri çalışmalarının bir kaçıdır. Ayrıca Fransa’da düzenlenen birçok güzellik yarışmasında jüri üyeliği yapmış ve yine çeşitli türdeki etkinliklerde sosyal ve sanatçı kişiliyle renk katmıştır.

Mutluluk nerede adlı eserine çok emek vermiş ve uzun çalışmalarının sonunda mutluluk kavramı ve en kötü zamanlarda bile pozitif olabilmenin sırlarını okuyucu ile buluşturmuştur. Halen Fransa’da yaşamakta olan Ayşe Kavak edebi ve güzel sanatlar alanında çalışmalarını sürdürmektedir…

AYŞE KAVAK

Diğer taraftan bayan giyim butik yönetimin de yer alıp, sponsor ve sonra jüri üyesi olmuştur satış pazarlama kendi özel mesleğidir. Bunun içerisinde giyim üzerine estetik ve kuaför dalını öğrendi. Bayanı mükemmel edebilme çabasında hayatın bütün olumlu olumsuz sırlarını çözebilmek adına.. İzolasyon inşaat sektörü ele alıp bunun içerilik ihalesi muhasebeciliği kendilerine ait olmuştur. İşini takip edebilmek için mimarlıkta da ders almıştır. İki değişik dünyada yönetebilmenin simgesini vurmuştur tarihe Ayşe Kavak.

AYŞE KAVAK 1

Mersin Vatan Gazetesinde köşe yazarlığı yapmakta olan Yazar-Şair Ayşe Kavak “Mutluluk Nerede” adlı ilk kitabını 2012 yılında yayınlanmıştır.2014 yılında yayınladığı  “Sakla Beni” adlı şiir kitabı ikinci kitabıdır.

Ayşe Kavak halen Fransa’da tercümanlık yapmaktadır.

Osman GİRGİN

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: