haber oku

SANDIKTAN DÖKÜLEN İNCİLER!

admin ~ 16 Haziran 2014 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

DSC_1950

Sandıktan inciler döküldü

Nazilli’de “Sandıktan Dökülen İnciler” adlı elde kırk yama sergisi düzenlenen tören ile Lütfi Selek Kültür Merkezinde açıldı

Nazilli Belediyesi Lütfi Selek Kültür Merkezinde Nazilli Belediye Başkanı Vekili Ziya Aksüt Nazilli MHP İlçe Başkanı Engin Kürşat Özcan, Elde Kırk Yama Kursu Eğitmeni Nihal Erbakan Kursiyerler ve davetlilerin katılımıyla elde kırk yama sergisinin açılışı yapıldı. Sergi açılış kurdelesini kesen Başkan Vekili Ziya Aksüt Elde Kırk Yama Kursu Eğitmeni Nihal Erbakan’dan kurs çalışmaları ve faaliyetleri hakkında da bilgiler aldı. Kursa kayıtlı 40 kursiyerlerinin olduğunu söyleyen Nihal Erbakan kursiyerlerinin en belirgin özelliğinin yaş ortalaması olduğunu belirterek “Kursiyerlerimizin yaş ortalaması 50 ile 60 civarında. Bu da gösteriyor ki hanımlarımız hayat boyu öğrenmeyi ve hayat boyu üretmeyi hiç bırakmıyor. Her yaşta öğrenmenin ve üretmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyorlar” ifadelerini kullandı.

Kursun eğitmenliğini ücretsiz olarak yapan ve kursa katılan kursiyerlerin de hiçbir ücret ödemediğini de hatırlatan Erbakan “İstanbul, İzmir Çanakkale gibi illerde çeşitli sergi ve kurslara katıldım. Birikimlerimi ve bildiklerimi kursiyer arkadaşlara aktarmanın mutluğunu yaşıyorum. Çalışmalarımızda çeşitli motifler kullanıyoruz. Kursumuz Ekim ayında başladı. Kurslarımız haftada bir buçuk gün olarak yapıldı. Bu gün de Lütfi Selek Kültür Merkezinde 8-9 ay lık emeğimizi sergiliyor olmaktan mutluluk duyuyoruz. Sergimizin açılışına katılarak bizi onurlandıran tüm misafirlerimize teşekkür ediyoruz.” dedi.

Sergiyi büyük bir beğeni ile gezen Başkan Vekili Aksüt 40 kursiyer tarafından yapılan battaniye, yorgan, yolluk, kilim, yatak örtüsü kıyafet ve buna benzer birbiriden harika çalışmaları çok beğendiğini belirterek “tüm kursiyer arkadaşların ellerine gözlerine, gönüllerine sağlık. Her bir çalışma birbirinden güzel. Her birinizi ayrı ayrı kutlarım. Gerçekten de serginin ismi olan sandıktan dökülen inciler gibi olmuş bütün çalışmalarınız. Her yaşta öğrenme ve üretme azminiz için ayrıca sizleri tebrik ediyor bundan sonraki çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum” ifadelerini kullandı.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: