haber oku

SARIKAMIŞ ŞEHİDLERİNİ RAHMETLE ANIYORUZ

admin ~ 22 Aralık 2018 ~ Genel, Manşetler

Osmanlı Devletinin zor döneminde Rusların tehdidini geri çevirmek için yapılan tarihimizde 93 Harbi diye bilinen Sarıkamış Harekâtında şehid düşen bütün vatan evlatlarını Allah’tan rahmet diliyoruz.

Bundan 104 yıl önce Doğu Anadolu’daki illerimizi koruma ve Osmanlı Devletinin devamı için yapılan savaşta özellikle sert kışa yenik düşen ve donarak vefat eden bütün şehitlerimizin tek gayesinin vatan ve milletimizin bekası olduğunu biliyoruz.

Her türlü olumsuzluk karşısında bile etten duvar olmaya çalışan bu uğurda canlarını hiçe sayan vatan evlatlarımız İslamiyet’in Türklüğün devamı için tarih yazmışlardır. Hiçbir komutanın ve devlet başkanının bile bile ordusunu ölüme götürdüğü de, sonunu düşünenin de kahraman olduğu da dünya tarihinde görülmemiştir.

Tarih Sarıkamış Harekâtını, etkilerini ve iki tarafın düşüncelerini aydınlığa çıkaramamıştır. Unutulmaması gereken tek şey Türk’ün vatanının bir çakıl taşı için ölüme hazır olduğudur.

Sarıkamış Harekâtının 104. yılında şehidlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Emanet ettikleri vatan topraklarını sahip çıkacağımızı söz veriyoruz.

 

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.