haber oku

SATRANÇTA BELEDİYESPOR İKİNCİ

admin ~ 01 Haziran 2012 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

satranc-basin (5)

Belediyespor  Satranç Takımı İl İkincisi Oldu

İl İkincisi Nazilli Belediyespor Satranç Takımı Başkan ALICIK’ı makamında ziyaret ettiler. 

Satranç Turnuvalarına katılan Nazilli Belediyespor Satranç takımı kadrosu, Mesut SEVİNÇ, İlhami ACAR, Burak ÖZEN, Muzaffer ÇİLİNGİROĞLU, Ömer ÜNSAL, Ramazan ÖGEL, Yusuf İLERİ, Doğu Su BÜLBÜL,Yiğit Kaan COŞKUN, Selen ACAR ve Yıldız GÜNGÖR İl bazında aldıkları başarılarını paylaşmak için  Nazilli Belediye Başkanı Halık ALICIK’ı makamında ziyaret ettiler.
  
17 Mart-27 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen bölgesel satranç turnuvasında İl İkincisi olan Nazilli Belediyespor Satranç takımı 15-23 Temmuz 2012 tarihlerinde Konya’da düzenlenecek olan Kulüpler Türkiye Santraç Şampiyonasına katılarak, Birinci lige yükselme mücadelesi verecek.

Elde edilen bu başarıdan dolayı Nazilli Belediyespor Satranç takımını kutlayan Haluk ALICIK Kulüpler Türkiye Santraç Şampiyonasında aynı performansı göstererek Birinci lige yükselmeleri için takıma şans diledi. Bu turnuvada hepsinin çok iyi mücadele edeceğinden emin olduğunu ifade eden ALICIK; “Satranç  planlı hareket etmenin gerekliliğini ve önemini kavratan süratli, doğru ve çabuk düşünmeyi geliştiren, insanları ezberci zihniyetten uzaklaştıran bir oyundur. Satranç oynayan kişiler sürekli beyinlerini çalıştırmak zorunda kaldıkları için çağımızın henüz tedavisi bulunmamış Alzheimer hastalığına yakalanma riskinin de daha az olduğu görülmüştür. Sizler bu konuda da şanslısınız. Turnuvalarda il ikinciliğini almanızdan dolayı ve bu başarıyı Nazilli’ye yaşattıkları için Nazilli Belediyespor satranç takımını tebrik ediyorum” dedi.  Genç sporculardan daha büyük başarılar beklediğini de sözlerine ekledi.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: