haber oku

SEÇİM

~ 28 Ekim 2015 ~ Genel, Manşetler, Yazarlar

Eğitimci-Yazar Osman GİRGİN

Seçime günler kala böyle bir başlık atılan yazının içeriğini merak etmeye gerek yoktur herhalde. Fakat yazı sizin tahmin ettiğinizden biraz farklıdır.

İnsanın bütün hayatı seçimle geçer. Bu seçiminler bizim hayatımıza mal olur. Ömrümüzün sonunda bu seçimlerin doğru veya yanlışını değerlendirmeye gerek yoktur. Bulunduğumuz yer bunun canlı göstergesidir.

Aslında üç gün sonra yapılacak olan 26. Dönem milletvekili seçimleriyle ilgili bir yazı yazmayı düşündüm. Yarın kutlayacağımız cumhuriyet bayramı da 92 yıl önceki milletimizin seçimi idi. Onun için her ikisini de içine alan bir yazıyı kaleme almak daha mantıklı geldi.

Öncelikle bundan 92 yıl önce vatanı düşmanlardan kurtarıp, cumhuriyeti ilan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum. Allah yaptıklarının karşılığını  misli misli verir inşallah.

Vatan sevgisinin imandan olduğunu düşünürsek vatanımızı kurtarmanın gelecek nesillere aktarmanın faziletini konuşmamıza gerek yoktur. Buna rağmen vatanı sahip çıkma uğrunda hiçbir şey yapmayanların vatan kahramanı olması sadece dünyalık bir rütbedir. Dünyalık rütbelerinin sahillerde yaptığımız kum kalelerinden farkı yoktur.

Evet, bir milletvekilliği seçiminin arifesinde bulunmaktayız. Öncelikle 26. dönem milletvekilliği seçimi vatanımıza, milletimize ve Türk- İslam âlemine hayırlı olsun.

Neden bu kadar kapsamlı bir coğrafyaya hayır diledim?

Çünkü Türkiye’de yapılan seçimler iki yüz elli milyonluk Türk milleti ve yaklaşık iki milyarlık Müslüman âlemi için çok değer kaydediyor da ondan.

Ben her şeye rağmen İslamiyet’in ve Türklüğün lider ülkesi Türkiye olduğunu inananlardanım. Dünya İslamiyet’in güneşiyle aydınlandığında merkez ülke Türkiye olacak. İşte onun için dünya, Müslüman Türk milletinin mensubiyetini ve inancını unutturmak için uğraşıyor.

Biz bütün olumsuzluklara rağmen dünyanın bu oyununu boşa çıkaracağız. Bu yüzyıl Müslüman Türkün yüzyılı olacaktır.

Seçimleri yaklaşık altı ay önce yapmıştık. Yine sandık başına gidiyoruz.  Bu seçimler için söyleyeceğim ilk söz “mutlaka oyunuzu kullanın” olacaktır. Bu memlekette herkes bir oyun peşindedir. İşte o oy, senin oyundur. O oyla bütün oyunları bozabileceğin gibi, kendi oyununu da oynayabilirsin.

Çaresiz değilsiniz. Çare sizsiniz.

Milletvekilleri milletin içinden ve millet tarafından belirlenmelidir. Yani milletin teveccühünü kazananlar aday olmalıdır. Böyle belirleniyor diyorsanız o zaman bu belirlemelerde neden ali-cengiz oyunu dönüyor.

Bu milletvekili adaylarının yanındaki bazı kişileri şüphe ile bakıyorum. Çünkü kişinin arkasından giderseniz yalaka ve adamın adamı olursunuz. Partinin ve davanızın arkasından gider ve yaşarsanız dava adamı olursunuz. Tercih sizin beyler!

Neden milletvekili olacak olanlar dünyanın parsını harcayıp takla üstüne takla atıyor?

Milletvekilliği neden bu kadar cazip hale geldi?

Millet millet iken, milletliğini bırakıp kendi vekili olmaya çalışıyor. Bunda bir terslik yok mu?

Bu sitemin şimdiye kadar bilim, sanat, ticaret, tarikat, cemaat, zanaat, sanayici, akademisyen ve tıp alanından kaç kişiyi harcadığını düşünebiliyor musunuz?

Vekilliğin bu oyununu bozalım. Vatanımızı milletvekili çöplüğüne çevirmeyelim.

Millete gölge etmesinler başka ihsan istemez.

Muhabbetle!..

28.10.2015

Osman GİRGİN

Eğitimci-Yazar

osmangirgin.haber@hotmail.com

osmanlıhaber.com

 

 

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.