haber oku

SEÇİMİN ARDINDAN!

admin ~ 31 Mart 2014 ~ Genel, Manşetler

DSCI0001

SEÇİMİN ARDINDAN

Nazilli beş yılda bir yaşadığı demokrasi şenliklerinden birini daha 30.03.2014 Pazar günü yaşadı.

İlçemizin şenlikleri her zaman olduğu gibi tüm belde ve şehirlere ders verir nitelikteydir. İşte Yine böyle bir çalışma ve yarışmanın ardından yine kazanan, Nazilli Belediye Başkanı Sayın Haluk Alıcık  başkanımıza başarılar diliyor ve hayırlı olsun diyorum.

Seçimin kuşkusuz çok olumlu yönleri ve görüntüleri vardı. Bunun yanında şöyle olsaydı daha iyi olurdu diyebileceğimiz yönleri de var. Öncelikle “SEÇİMİN ARDINDAN” yazıma kapak olan resim bana göre çok önemli. Tam bir demokrasi örneğidir. Bunun yanında meydan ve caddelerdeki konvoylarda gösterilen hoşgörü ve tevazu bizim unutulmaya yüz tutan hasletlerimizdir.

Ben her şeye rağmen seçimlerin bu kadar kapitalist havada geçmesine karşıyım.

Sokaklara atılan, dağıtılan ve yapıştırılan kâğıtların da bir hesabı ve kitabı olmalıydı.

Boy boy ve hesapsız asılan brandaların maliyetleri, asılan bayrakların israf ve kirliği, israfı yasaklayan bir inancın milleti olarak bizim yüz karamızdır.

Araba konvoyları bu milletin yeter dediği, şehrin trafiğini felç ettiği, gereksiz şoför fiyakalıkların yapıldığı şenlik erdemlilik ve eşitliğin göstergesi olmamalıydı.

Belki yaya yürüyüşlerinin fazla olması en güzel yönüydü.

Seçimden bir ay önce bütün adaylar Bir araya gelip her gün akşam bir meydanda yarım saat bütün topluluğa ayırmadan hitap etse bu millet anlayamaz mıydı?

Konvoyunu, gereksiz pankartını, bayrağını, afişini çöplüklere doldurmanın kime faydası vardır.

Birde bana göre en seviyesiz olanı karşı parti adına bildiri ve afiş yaptırıp dağıtmak. Kardeşim sen kendini anlat. Kendini anlatamayanlar başkalarını karalamaya çalışıyor.

Seçim döneminde harcanan para ile bu memlekete neler yapılabilirdi bir düşünmenizi istiyorum. İşte bu harcamalar, seçilip seçilememeyi önemli kılan en önemli etkenlerin başında gelmektedir.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: