haber oku

ŞEHİDLER TÖRENLE ANILDI

admin ~ 19 Mart 2016 ~ Genel, Manşetler

DSC_1224

Nazilli Kaymakamlığı tarafından Çanakkale Zaferi’nin 101. yıldönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Nazilli’de çeşitli etkinlikler düzenlendi. İlk tören Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün manevi huzurunda Şehitlerimiz için saygı duruşu ile başladı.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerimizi Anma töreni sabah saat 09.00’da, Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün manevi huzurunda, Şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunuldu. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımız okunarak Türk Bayrağı göndere çekildikten sonra Kaymakam Mehmet Okur, Belediye Başkan Vekili Ziya Aksüt, Şehit Aileleri Dernek Başkanı Jale Keskin, ATATÜRK Anıtına sırasıyla çelenklerini bırakarak saygı duruşunda bulundular.

Atatürk Anıtındaki Törene; Kaymakam Mehmet Okur, Cumhuriyet Başsavcısı İlker Yazıcı, Muharip Gaziler Derneği Başkanı Hasan Karataş ve Gaziler, Garnizon Komutanı Albay Ekrem Turan, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Baki Deniz, Nazilli Belediye Başkan Vekili Ziya Aksüt, İlçe Emniyet Müdürü Bünyamin Daşdemir, İlçe Müftüsü Necati Topaloğlu, Siyasi Parti Temsilcileri ve Başkanları, Sivil Toplum Örgütü temsilcileri, öğrenciler ve vatandaş katıldı.

Tören sonrası Kaymakam Mehmet Okur ile protokol üyeleri Şehitlikler ile Gazi mezarlarını ziyaret ederek ruhlarını şaad etti. Şehitliklerin ziyaret edilmesinin ardından Protokol üyeleri, Nazilli Fen Lisesi Öğrencileri tarafından hazırlanan Mehmet Yüzügüler Kültür Merkezi Belediye Tiyatro salonundaki programa katıldı. Gözyaşları ile izlenen program sonunda Nazilli’de okullar arası düzenlenen şiir ve komposizyon dallarında dereceye giren öğrencilere protokol üyelerince ödülleri verildi. Tiyatro salonundaki programın bitimine müteakiben Şehit Aileleri Derneği’ni ziyaret eden Nazilli Protokolü 2 şehit ailesinin evi ziyaret ederek ailelerine taziyelerini sundu.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.