haber oku

ŞEHİR İÇİ ARABALARI DENETLENDİ!

~ 24 Aralık 2013 ~ Genel, Manşetler

sehiriciminibusdenetleme (2)

Şehir içi minibüsleri denetledi

Nazilli Belediyesi Zabıta müdürlüğü Şehir içi minibüslerini denetledi. Belediye Zabıta ekiplerince Nazilli’de şehir içi ulaşımı sağlayan tüm minibüsler ve kullanıcıları da denetimleri yapıldı.

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın talimatı ile Belediye Zabıta Müdürlüğü ekiplerince Şehir İçi minibüsleri denetleyen Zabıta Müdürlüğü ekipleri belirli noktalarda yaptıkları kontrollerde araç şoförlerinin çalışma ruhsatları, araçların temizlikleri, sürücülerin kılık kıyafetleri, fiyat tarifeleri, çalışma güzergahını gösteren levhaları mevcut mu, Belediyeden izin almadan şoför çalıştırıyorlar mı belirlenmiş duraklar dışında yolcu alıyorlar mı ve hat ruhsatlarını her yıl zamanında vize yaptırıyorlar mı gibi konularda kontroller yapıldı. Kontrollerde Zabıta Müdürlüğü personeli yolcuların herhangi bir şikayetlerinin olup olmadığını da sorarken şehir içi şoförlerine de her durak sonunda araçlarını dezenfekte etmelerini, verilen tarifeden fazla ücret talep etmemelerini, şehir içerisinde halkı rahatsız edecek şekilde tehlikeli ve süratli araç kullanmamalarını, trafik kurallarını uymalarını ve yolcuları son durağa kadar götürmeleri hususunda uyarılarda bulunuldu. Ekipler ayrıca şoförlere 08.00 ile 24.00 saatlerinde düzenli şekilde çalışmaları konusunda bilgilendirdi.  Zabıta ekipleri, bu kontrollerin sık sık yapılacağını ve Şehir İçi çalışanlarının görülen eksikliklerini en kısa zamanda tamamlaması gerektiğini, giderilmediği takdirde uyarıların yerine cezai işlemlerin uygulanacağını belirtti.

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, yaptığı açıklamada, vatandaşların güvenli şekilde taşınmalarını sağlamayı amaçladıklarını ifade ederek, ”Belediye denetimindeki minibüs sürücülerinin bir belediye otobüs şoförü hassasiyetinde davranmalarını istiyoruz” dedi.

Başkan Alıcık, yapılan denetimlerin ulaşımda vatandaşlara verilen hizmet kalitesinin artırılması amacına yönelik olduğunu ifade ederek; “Halkımızın ulaşım hizmetinden faydalandıkları hatlı minibüslerin hijyenik şartlara uyup uymadıkları, araç temizliği, koltukların kırık sökük ve temizliği ile şoför esnafımızın kılık ve kıyafetinin uygunluğu ekiplerimizce denetlendi. Zabıta Müdürlüğümüz her konuda olduğu gibi ulaşım sektöründe faaliyet gösteren araçların vatandaşlarımıza vermiş oldukları hizmet kalitesinin artırılması ve standardın yakalaması için çalışmalarına belirlenen periyodik aralıklarla düzenli bir şekilde devam edecektir” şeklinde konuştu.

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: