haber oku

ŞEHİT ATIF ŞAHİN İÇİN MEVLİT OKUTULDU!

admin ~ 18 Ekim 2014 ~ Genel, Manşetler

DSC_0998

Şehit Atıf Şahin için Nazilli’de mevlit okutuldu

Bingöl’de uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit düşen Emniyet Müdür Yardımcısı Atıf Şahin görev yaptığı Nazilli’de mevlit okutulup hayrı yapıldı.

Nazilli’de bir dönem Nazilli Emniyet Müdürlüğü görevini yapmış  ve Bingöl’de hain bir saldır sonucu hayatını kaybederek Şehit olan Emniyet Müdür Yardımcısı Atıf Şahin için Hayırsever Nazillili İşadamları, Nazilli Belediyesi, Nazilli Ticaret Odası ile Koca Cami Yaşatma-Güzelleştirme ve Koruma Derneği  tarafından Nazilli’de mevlit okutulup hayrı yapıldı. Nazilli Koca Camii’nde Cuma namazının öncesinde okutulan mevlidin ardından Cuma Namazına katılan vatandaşlara pilav helva dağıtıldı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği hayırda Din görevlileri tarafından okunan Kur’an-ı Kerim, Mevlit-i Şerif ve ilahilerin ardından yapılan dua, Şehit Emniyet Müdür Yardımcısı Atıf Şahin ve şehit polislerin ruhlarına hediye edildi. Camiye gelen vatandaşlara görevliler tarafından gül suyu ikram edildi.

DSC_1075

Emniyet Müdür Yardımcısı Atıf Şahin ile Koruma polislerinden Komiser Hüseyin Hatipoğlu’nun şehit olması nedeniyle büyük üzüntü duyduğunu belirten Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık , “ Bilindiği üzere Bingöl Emniyet Müdürü Atalay Ülker, beraberinde emniyet görevlileri ile birlikte Kobani’ye düzenlenen saldırılara tepki gösteren protestocuların tahrip ettiği işyerlerinde incelemelerde bulunurken, silahlı saldırıya uğradılar. Bir otomobilden otomatik ve uzun namlulu silahlarla açılan ateş sonucu kurşunların isabet ettiği Emniyet Müdürü Ürker ile koruma polisi Uğur Atlı ağır olarak yaralanırken, Emniyet Müdür Yardımcısı Atıf Şahin ve koruması Komiser Hüseyin Hatipoğlu da şehit oldu. Haberi aldığım ilk andan itibaren büyük üzüntü içerisindeyim.  Nazilli ve Aydın’dan sonra Bingöl Emniyet Müdür yardımcılığına atanan şehit Atıf Şahin ile birlikte bir dönem çalışmış olmanın gururunu yaşarken diğer yandan da uğradıkları hain saldırı sonucu şehit düşmesinden dolayı büyük bir üzüntü yaşıyorum. Bu acıyı İlçe Emniyet Müdürü olarak görev yaptığı tüm Nazilli halkı, meslektaşları ve silah arkadaşları da yaşamakta. Kendisi ile Nazilli’de çalıştığı dönemde çok güzel dostluklarımız olmuş, uyumlu bir görev süreci geçirmiştik. Kelimelerin kifayetsiz olduğu bu durumda Emniyet Müdürümüz Sayın Atıf Şahin’in Bingöl’de şahadeti dolayısıyla Allah (c.c) den rahmet, ailesine, kahraman Emniyet Teşkilatına ve Aziz Milletimize başsağlığı diliyorum. Allah geride kalan yakınlarına ve tüm görev yaptığı arkadaşlarına sabır ve metanet versin” dedi.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: