haber oku

ŞEHİTLER MESCİDİ TÖRENLE AÇILDI

admin ~ 19 Aralık 2014 ~ Genel, Manşetler

DSC_2940

Şehitler Mescidinin açılışı düzenlenen tören ile yapıldı

Nazilli Belediyesi tarafından Şehitler Parkı’nda yapılan mescit açılışı düzenlenen tören ile yapıldı.

DSC_2673

Yeşil Mahalle Atatürk Bulvar üzeri Nazilli Devlet Hastanesi karşısındaki Şehitler Parkı içerisinde Nazilli Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Şehitler Mescidinin açılışı düzenlenen tören ile yapıldı. Mescit önünde düzenlenen açılış törenine Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık başta olmak üzere Meclis Üyeler, Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Akkaya, İbrahim Özkan, Nazilli Mahalle Muhtarları, MHP İlçe Başkanı Engin Kürşat Özcan, Daire Müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Yeşil Mahalle Muhtarı Bekir Kahyaoğlu manevi değeri parayla ölçülemeyecek olan küçük ama ihtiyaçları karşılayabilecek imkânlara sahip Şehitler mescidinin Yeşil mahalleye kazandırılmış olmasından duyduğu mutluluğu dile getirerek başta Belediye Başkanı Haluk Alıcık olmak üzere yapımında emeği geçen her kese ve Nazilli Belediyesine teşekkür etti.

450 yataklı Nazilli Devlet Hastanesi’nin faaliyete geçmesi ile Hastane ve çevresindeki yoğunluğun artması ve Devlet Hastanesine gelen hasta yakınları ile çevrede yaşayan vatandaşların ibadetlerini yapabilmeleri için Mart 2013’te gerekli talimatları vererek Şehitler Parkı’nın içinde yapımı başlatılarak tamamlanan 72 metrekare alana sahip içinde bayanlar özel bir bölümünde olduğu Şehitler Mescidi İki küçük bir büyük kubbeden oluşuyor. Küçük bir cami görüntüsünü veren tavan ve duvarları çiniler ile süslenen mescidi halkın hizmetine sunulmuş olmasından dolayı çok büyük mutluluk yaşadığını ifade eden Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık “Bu güne kadar geriye dönüp baktığımızda Nazilli Belediyesi olarak 5 cami ve 6 mescit yaptığımızı gururla söylemek istiyorum. Nazilli’ye hizmet etmek bizim işimiz. Biz belediye başkanlığını Allah rızası için yapıyoruz. Nazilli’yi sevdiğimiz için, hizmet götürmek için yapıyoruz. Nazilli her şeyin en iyisine layıktır. Nazilli’de her zaman en iyileri olmak zorundadır. Bunun için de parti gözetmeksizin çalışmalarımıza devam ediyoruz. Hiç kimse merak etmesin. Nazilli Belediyesi olarak daha çok işler yapacağız. Bunun için vatandaşlarımızdan birazcık sabır istiyoruz. Nazilli Belediyesi dimdik ayakta duruyor. Hizmet üretmeye devam ediyor. Büyükşehir Yasası’ndan sadece biz değil, tüm ilçe belediyeleri rahatsız. Yasanın kapsamının değiştirilmesi yönünde çalışmalar var. Hizmetler konusunda halkımızdan bir süre daha sabır istiyoruz” dedi.

DSC_2990

Konuşmaların ardından emekli İmam İsmail Yıldız’ın okuduğu dua sonrası açılış kurdelesini Yeşil Mahalle Muhtarı Bekir Kahyaoğlu ve katılımcılar ile birlikte kesen Belediye Başkanı Haluk Alıcık açılışa katılan misafirler ile birlikte Cuma Namazını yeni Şehitler Mescidinde kıldı.

 

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: