haber oku

SENSİZ ASLA!

admin ~ 04 Kasım 2012 ~ Genel, Manşetler

 

bahç

HAREKETİN LİDERİ DEVLET BAHÇELİ!

Milliyetçi Hareket Partisi 10. Olağan Kurultayı 04.11.2012 Pazar günü yurdun dört bir yanından gelen partililerle şölen havasında gerçekleşti. Genel başkanlığa 6. kez aday olan Sayın Dr. Devlet BAHÇELİ geçerli 1214 oyun 725 ini alarak 6 kez Milliyetçi Hareket Partisi Genel başkanlığına seçildi.

Genel izlenimler olarak Partinin en demokratik, katılımcı, düzenli, aşla, şevkle yapılan kurultayının ana teması “Türk Milleti, Sensiz Asla” idi. Divan Başkanlığına rahmetli Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ’İN oğlu M.H. P. milletvekili Tuğrul TÜRKEŞ seçildi. Türk devlet ve milletinin ön plana çıktığı kurultayın açılış konuşmasını yapan Genel Başkan BAHÇELİ salondakilerden ve televizyonları başında izleyenlerden tam not aldı.

Diğer genel başkan adaylarının konuşmaları da salondan gereken desteği buldu. Koray AYDIN BEY’İN konuşması çekişmeler nedeniyle tam olmasa da, Musavvat DERVİŞOĞLU’NUN tam karşılık bulması kurultayın güzelliği idi.

Kurultay gösteriyor ki, evet BAHÇELİ Milliyetçi Hareket Partisi için vazgeçilmez bir liderdir. Fakat diğer genel başkan adaylarının dedikleri, dile getirdikleri ve yapmak için vaat ettikleri bütün söz ve fiiliyatlar bir an önce dikkate alınmalıdır. Artık genel merkez daha hareketli, vatandaşla iç içe ve Ankara dışında siyasete yönlenmelidir.

Kurultaylarda daha fazla aday çıkmalı ülkücülerin lider ruhlu, hatip dava adamlarını milletimizle buluşturmalıyız.

Özellikle Genel Başkan Sayın Dr. Devlet BAHÇELİ’NİN konuşmasında yer verdiği beş bin yıllık Türk tarihi, tarihi şahsiyetler, şehitler, yakın tarihteki milliyetçilik akımı mimarları ve bu davaya gönül vermiş yazar ve şairler daha fazla sahip çıkılmalı hayatları ve yaşayışları örnek alınmalıdır.

Türk Milliyetçiliğin dünü ve bu günü iyi anlanmalı Türk -İslam davasının yılmaz neferleri olan ülkücüler “ulusalcılık” kavramından uzak “ilahi kelimetullah” yolunda dünyaya mührünü vurup, nizamı âlem için çalışmalıdırlar.

Geleceklerinin kurultay kadar demokratik ve başarılı olmaları temennilerimizle.

Osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: