haber oku

SERDAR DENKTAŞ NAZİLLİ’DE!

admin ~ 22 Şubat 2013 ~ Genel, Manşetler

raufdenktasacilis (11)

Rauf Denktaş Parkı törenle açıldı

Nazilli Belediyesi tarafından Merhum KKTC Cumhur Başkanı Rauf Denktaş isminin Nazilli’de yaşatılması adına yapılan park düzenlenen törenle açıldı.

Zafer mahallesi, Mehmet Özalp Bulvarı ile 2 sokak kesişiminde toplam 2 bin 775 metrekare alanı kapsayacak şekilde tasarlanan parkın açılış törenine Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC)’nin  merhum Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın oğlu  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Demokrat Partisi Genel Başkanı Serdar Denktaş katıldı.

Nazilli Belediyesi tarafından yapılan ve Merhum KKTC Cumhur Başkanı Rauf Denktaş ismini taşıyan park’ın açılış törenine; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Demokrat Partisi Genel Başkanı Serdar Denktaş, Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Nazilli Garnizon Komutanı Yarbay Ekrem Turan, Nazilli Jandarma Bölük Komutanı Binbaşı Seydi Salman, Nazilli İlçe Emniyet Müdürü İlyas Karpınar, MHP eski Aydın Milletvekili Recep Taner,  İl Genel Meclisi Üyeleri, Nazilli Muharip Gaziler Derneği üyeleri MHP Nazilli İlçe Başkanı Kürşat Engin Özcan, İlçe Yönetimi ve Kadın Kolları, Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşları, Mahalle Muhtarları, Köy Muhtarları Daire Müdürleri ve vatandaş katıldı.

Uzun yaşam Merkezi Nazillimize ve mahallemize hoş geldiniz diyerek açılış konuşmasını yapan Mahalle Muhtarı Ali Adıgüzel; “Bu parka Rahmetli KKTC Cumhur Başkanı Rauf Denktaş’ın isminin verilmesi Nazilli ve mahallemiz için bir onur ve gurur kaynağı olmuştur. Bu ismin verilmesinde onurlu davranışlarından dolayı Belediye Başkanımız Haluk Alıcık’a değerli Meclis üyelerine ve yapımında emeği geçen belediye personeline teşekkür ediyorum” dedi.

Nazilli Belediyesi olarak sosyal belediyecilik anlamında yapılması gereken her türlü projenin içinde olmaya gayret gösterdiklerini ve tarihi yaşatan her türlü projeye de koşulsuz destek verdiklerini belirten Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık sözlerine şöyle devam etti. “Nazillimiz önemli günlerinden birini yaşıyor. Rahmetli Rauf Denktaş Ömrünün bütün günlerini vatanı milleti için harcadı. Bayrak dedi, millet dedi. Yol arkadaşları ile çok mücadele etti. Önüne çıkan her engele rağmen yılmadı. Geride bıraktığı ailesine ömür boyu huzur diliyorum. Kendisine Allahtan gani gani rahmet diliyorum. Biz, bu güne kadar Nazilli’de bulunan cadde, sokak, bulvar ve parklarımıza, belediye meclisimizin aldığı karar doğrultusunda milletimizin gönlünde taht kuran Adnan Menderes, Alpaslan Türkeş, Necmettin Erbakan Bülent Ecevit ve Muhsin Yazıcıoğlu’nun isimlerini vererek, onları ölümsüzleştirdik. Bunun yanında yine Belediye Meclisinin aldığı kararla vatan uğruna şehit düşmüş olan 41 kahraman asker ve polislerimizin adlarını park, bulvar, pazar yeri, düğün salonları ve kavşaklara vererek onların hatıralarını yaşatmaya çalıştık çalışıyoruz. Nazillimiz giderek modern bir şehir olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Attığımız adımlarla ve çalışmalarla Nazilli ve çevresini jeotermali, yolları eğitimi ve sanayisi ile cazibe merkezi olacak. Biz bu gün Nazilli’nin gelecek 10 yıl sonrasındaki refahı ve düzeni için adımlar atıyor projeler üretiyoruz. Nazilli’yi her yönüyle tanıtabilirsek Nazilli’nin geleceği daha hayırlı olacaktır. Bunun için her alanda çalışmaya devam edeceğiz.”

Babası Rauf Denktaş’ın isminin verilmesinden duyduğu memnuniyetini dile getiren Serdar Denktaş Törene katılan Kıbrıs gazilerine de teşekkür etti. Denktaş, “300 bin Türk’ün yaşadığı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin son dönemlerde dış mihrakların baskı ve girişimleriyle unutulmaya terk edilmiş olarak beklediklerini belirtti. Rum tarafında bir şeyler olacak ve ona göre Kıbrıs’ta çözüm bulunacak beklentisinin bütün dünya tarafından Kıbrıs Türkü’nün üzerine yönlendirildiğini savunan Denktaş, “Artık diyoruz ki aradan 50 yıl geçti, bu sürede kurduğumuz bu devleti iyi yönetiriz ya da yönetemeyiz. O bizim bileceğimiz bir iş. Ancak, bu devlet bundan böyle 300 bin değil, 75 milyon 300 bin olduğunu unutmaksızın, ileriye bakması halinde Türkiye üzerinden Türk Dünyası içerisinde kendi yerini alması yolu ile yaşamaya devam edecektir. Başka da çaremiz yoktur” diye konuştu.

Babası Rauf Denktaş’ın sağlığında, “Ne olursa olsun Türkiye’den uzaklaşma gibi bir ortam çıkarsa gideceğiniz yer, başvuracağınız makam Anadolu’dur, Anadolu insanının kendi yüreğidir” dediğini aktaran Serdar Denktaş, “Kıbrıs halkı, İngiltere döneminde 1 asıra yakın bir zamanda Türklüğün ve bayrağın ne demek olduğunu yaşayarak öğrendi. 1963-74 yılları arası mevzilerden bize doğru, ‘Bekledim de gelmedin’ diye şarkılar çalan Rumlar’a, Kıbrıs halkının başında bulunduğu Türk Mukavemet teşkilatıyla birlikte ‘Bir gece ansızın gelebilirim şarkısıyla’ cevap verdi” dedi.

Serdar Denktaş, “Ve bir gece ansızın geldiler. Bir gece ansızın gelerek Mehmetçikle, mücahitle kol kola, omuz omuza o toprakları yeniden vatan yapmak için şehit oldular, birlikte öldüler. Beraber ölmeyi başaran bu iki halk aynı milletin evlatları, elbette beraber daha ileriye yürümeyi de başaracaklardır” diye konuştu.

Vatanı, milleti ve bayrağı için asla taviz vermeyen vatanının yılmaz savunucusu olan Rauf Denktaş ismini Nazilli’de yaşatmaktan dolayı gurur duyduklarını belirten Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur “Rauf Denktaş’ı Türk Milleti asla unutmayacaktır. Türk milleti var oldukça onu değerlerini yaşatacaktır. Çünkü Türk Milleti var olduğu sürece unutmaz. Ruhu şad olsun tüm şehitlerimize rahmet, gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum. Bu parkımızın da Nazillimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Zafer Mahallesi Mehmet Özalp Bulvarı’nda, 1237 metrekaresi yeşil alan olmak üzere toplam 2 bin 775 metrekarelik alana yapılan ve içinde oyun, jimnastik ve yürüme parkuru, basketbol sahası bulunan parkın açılış kurdelesini Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Demokrat Partisi Genel Başkanı Serdar Denktaş, Nazilli Kaymakamı Mehmet Oklur, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık ve protokol üyeleri ile birlikte kestiler. Açılış sırasında Rauf Denktaş Parkı tabelası üzerinde örtülü Türk bayrağı Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık tarafından Serdar Denktaş’a teslim edildi. Serdar Denktaş Türk Bayrağını öpüp alnına koyarak, “ Babam Rauf Denktaş’ın yolunda yürüyerek onun gibi Türkiye sevdalısı, bayrak sevdalısı olarak ölünceye dek milletime hizmet edeceğim” dedi. Samimi ve sıcak tavırları ile park açılışına katılan her kesin odak noktası haline gelen Serdar Denktaş yanına gelen her kes ile hatıra fotoğrafı çekilmeyi de ihmal etmedi.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: